Linseeds türkçesi Linseeds nedir

Linseeds ingilizcede ne demek, Linseeds nerede nasıl kullanılır?

Linseed cake : Keten tohumu küspesi.

Linseed meal : Keten tohumu küspesi. Keten tohumundan yağın alınmasıyla elde edilen protein bakımından zengin yem maddesi.

Linseed oil : Kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Bileşiminde sıvı gliseritler (% 85-90), katı gliseritler ve yağ asitleri bulunan, koyu sarı renkli, yanıcı ve havada sertleşen keten tohumu yağı. (boya ve parlatıcı yapımında kullanılır.). Keten tohumundan elde edilen, esansiyel yağ asitlerince zengin bitkisel yağ. Keten tohumu yağı. Keten yağı. Bezir. Beziryağı. Bezir yağı.

Boiled linseed oil : Kaynamış bezir.

Linseed : Yağlı tohumlardan olan, doymamış yağ asitlerince zengin, linamarin adında siyanojenik glikozit bulunduran keten bitkisinin tohumu, zeyrek. Keten. Keten tohumu. Köftün.

Cyclins dependent protein kinase : Siklinlere bağımlı protein kinaz. Okaryotik hücrelerin döngüsünde siklinlerle birleşerek kompleksler oluşturmak suretiyle etkin hale gelen enzim.

Berlins : Berlin. Connecticut eyaletinde şehir. New york eyaletinde yerleşim yeri. Pensilvanya eyaletinde yerleşim yeri. Massachusetts eyaletinde yerleşim yeri. At tarafından çekilen kapalı ve büyük bir araba. Georgia eyaletinde yerleşim yeri. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Bir karşılama arabası türü. Wisconsin eyaletinde şehir.

 

Cyclins : Siklinler. Protein kinazlarla bileşikler oluşturmak suretiyle hücre döngüsünü düzenleyen bir grup protein.

Beilinson hospital : Beilinson hastanesi. Petach tikva'da (israil) bulunan bir hastane.

Collins : Missouri eyaletinde şehir. Bir soyadı. New york eyaletinde yerleşim yeri. Missouri eyaletinde yerleşim yeri. Georgia eyaletinde yerleşim yeri. Georgia eyaletinde şehir. İowa eyaletinde şehir. Mississippi eyaletinde şehir.

İngilizce Linseeds Türkçe anlamı, Linseeds eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Linseeds ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Oil cake : Küftün. Töftün. Yağ tortusu. Tohum ve çekirdek gibi maddelerde yağ çıkarıldıktan sonra geriye kalan artıkları. Pamuk tohumu posası. Küspe.

Flax : Ketengiller (linaceae) familyasından, mavi çiçekli, gövdelerinden keten lifi, tohumlarından keten yağı elde edilen, bir ya da iki yıllık, otsu bitkiler. Kendir. Lin.

Linens : Bez. Çamaşır.

Oilseed : İçinden yağ çıkarılan tohum (pamuk tohumu gibi). Yağlı tohum. Yağ tohumu.

Flaxen : Ketenden yapılmış. Sarı. Lepiska (saç). Soluk sarı. Lepiska. Sarartılmış.

Flaxes : Lin. Kendir.

Flaxseed : Zeyrek. Yağlı tohumlardan olan, doymamış yağ asitlerince zengin, linamarin adında siyanojenik glikozit bulunduran keten bitkisinin tohumu, zeyrek.

Ketene : Genellikle selüloz asetat ve aspirin üretiminde kullanılan renksiz zehirli gaz (kimya). Ketin.

Oil meal : Küspe.

Linseeds synonyms : oil rich seed, flax seed, linen, flaxseeds, linum, linseed, oilcake.