Linseed meal türkçesi Linseed meal nedir

  • Keten tohumu küspesi.
  • Keten tohumundan yağın alınmasıyla elde edilen protein bakımından zengin yem maddesi.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.

Linseed meal ingilizcede ne demek, Linseed meal nerede nasıl kullanılır?

Linseed : Köftün. Yağlı tohumlardan olan, doymamış yağ asitlerince zengin, linamarin adında siyanojenik glikozit bulunduran keten bitkisinin tohumu, zeyrek. Keten tohumu. Keten.

Meal : Un gibi. Una benzer şey. Öğün. Yağlı tohumların veya meyvelerin hidrolik pres, devamlı pres, solvent özütleme yöntemi gibi usullerle yağı alındıktan sonra geriye kalan proteince zengin ürün. Öğün yemeği. Yemek. Elenmemiş kaba un. Sofra. Kaba un.

Linseed cake : Keten tohumu küspesi.

Linseed oil : Keten tohumu yağı. Bileşiminde sıvı gliseritler (% 85-90), katı gliseritler ve yağ asitleri bulunan, koyu sarı renkli, yanıcı ve havada sertleşen keten tohumu yağı. (boya ve parlatıcı yapımında kullanılır.). Keten yağı. Bezir yağı. Keten tohumundan elde edilen, esansiyel yağ asitlerince zengin bitkisel yağ. Beziryağı. Bezir. Kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Linseeds : Keten tohumu. Köftün. Keten.

A square meal : Doyurucu yemek.

İngilizce Linseed meal Türkçe anlamı, Linseed meal eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Linseed meal ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

A c deformity : A-c kusuru. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

A crochordon : Akrokordon. Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom.

Abdominal pain : Abdominal ağrı. Karın ağrısı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı.

A amplitude mod : A-mod görüntü. Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır.

A clay : Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin. Beyaz kil.

Abdominal palpation : Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi.

Abaxial : Eksenden uzak. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Eksendışı. Eksenden uzak, eksen dışı. Abaksiyal. Aks kemiği dışında. Eksen dışı.

Abattoir : Mezbaha. Kesimevi. Salhane. Hayvanların etleri için kesildikleri yerler, hlk. ekdi.

Abdominal distention : Abdominal gerginlik. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik. Karın gerginliği.

Linseed meal synonyms : flaxseed meal, linseed cake, abdomen, a c syndrom, abdominal ovariectomy, a band, a dna, abamectin, abdominal fat necrosis.