Matriculating türkçesi Matriculating nedir

  • Öğrenci olarak kaydedilmek (özellikle üniversiteye).
  • Üniversite üyesi olmak.
  • Üniversiteye kaydolmak.
  • Okula kaydetmek.
  • Kaydetmek.
  • Üniversite sınavına girmek.

Matriculating ingilizcede ne demek, Matriculating nerede nasıl kullanılır?

Matriculation : Üniversite giriş sınavı. Öğrenci kabulü. Yeterlik sınavı. Birdeme giriş sınavı. Üniversite kabul sınavı. Üniversite yeterlilik sınavı. Kabul sınavı. Üniversite sınavı. Öğrenci kaydı. Kayıt.

Matriculation examination : Yeterlilik sınavı. Yeterlilik imtihanı.

Matriculations : Yeterlik sınavı. Öğrenci kabulü. Kabul sınavı. Kayıt. Öğrenci kaydı. Üniversite kabul sınavı. Üniversite sınavı. Üniversite yeterlilik sınavı. Üniversite giriş sınavı.

Matriculate : Üniversiteye kaydolmak. Kaydetmek. Öğrenci olarak kaydedilmek (özellikle üniversiteye). Birdeme almak. Üniversite üyesi olmak. Üniversite sınavına girmek. Birdeme girmek. Okula kaydetmek.

Matriculated : Okula kaydolmuş. Üniversiteye kayıt olmuş. Üniversite sınavına girmek. Okula kaydetmek.

Matriculates : Öğrenci olarak kaydedilmek (özellikle üniversiteye). Üniversite sınavına girmek. Kaydetmek. Okula kaydetmek. Üniversiteye kaydolmak. Üniversite üyesi olmak.

İngilizce Matriculating Türkçe anlamı, Matriculating eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Matriculating ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Enlisting : Asker olmak. Askere alma. Askere almak. Sağlamak (destek). Yardımını temin etme. Askere kaydetmek. Gönüllü olarak askere gitme. Bir işe atılma. Kaydetme.

Catalogize : Kataloğa almak. Katakoglamak. Bir kataloğa yerleştirmek veya sokmak. Kataloklamak.

Matriculate : Birdeme almak. Birdeme girmek.

Calendar : Mahkeme günü. Kütük. Liste. Ruzname (farsça). Takvime girmek. Zaman akışını, gökbilim açısından, gün, hafta, ay ve yıl olmak üzere aralıklara ayıran, bunları belirleyip saptayan düzen. Takvim. Zamanı yıllara, mevsimlere, aylara ve günlere ayırmak için uygulanan dizge. zaman ve zaman sırası ile ilgili bilgileri kapsamak üzere düzenlenen türlü biçimdeki yazılar. Gündizme.

Chronicle : Vakayıname. Kronik. Tarih. Kroniğini çıkarmak. Günlük. Tarih yazmak. Olguluk. Günlük tarih. Tarihsel olayları günü gününe belirten yazılı kaynak. Vakayiname.

Admittance : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Giriş hakkı. Giriş. Empedans evrik değeri. Giriş izni. İç direncin karşıtı. (iç direnç ne denli güçsüzse geçirgenlik o denli çoktur; geçirgenliğin çokluğu oranında da devre, akımı daha kolay geçirir. iç direnç ile geçirgenlik karşıt olduklarından, geçirgenlik birimi de "ohm" sözcüğünün ters yazılışı olan "mho" ile belirtilir). Alım. Admitans. Giriş ücreti. Geçirgenlik.

Enlists : Askere kaydolmak. Sağlamak (destek). Askere kaydetmek. Gönüllü yazılmak. (destek veya yardım vb) sağlamak. Askere yazmak. Katılım sağlamak. (destek) sağlamak. Askere almak.

 

Calendared : Ruzname (farsça). Sicil. Düzenlemek (belge). Takvime girmek. Kayıt defteri. Almanak. Kütük. Takvim. Yıllık.

Conscribe : Kısıtlamak. Sınırlamak. Askere almak. Askere çağırmak.

Matriculated : Üniversiteye kayıt olmuş. Okula kaydolmuş.

Matriculating synonyms : matric, allude, enlist, chronicled, chart, matriculates, chronicling, admission, clock up, checking in, check in, calendaring.