Negative aspects türkçesi Negative aspects nedir

Negative aspects ingilizcede ne demek, Negative aspects nerede nasıl kullanılır?

Negative : Olumsuz söz. Bilgisayar, fizik, kimya, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Reddetmek. Kabul etmemek. Geri çevirmek. 1—a. kon dizgesinde, özeğe göre seçilen, bir bölgede alınan yerlerin imi. b. çıkarma işlemi imi. 2-durgun elektrikte ebonit çubuğun sürtünmesiyle oluşan yük imi. bir atom ya da atom kümesinin elektron kazanmasıyla oluşturduğu yük imi (bk. eksin). Çürütmek. Menetmek. Olumsuz cevap vermek. Olumsuz.

Aspects : Görünüm. Cephe. Bakış açıları. Tavır. Yön. Hal. Görünüş. Bakım. Görüş. Çehre.

Negative acceleration : Negatif ivme. Hareketli bir cismin yavaşlaması.

Negative acknowledge : Alınmadı. Olumsuz alındı.

Negative acknowledge character : Bir duraktan, bağlantı kurulan başka bir durağa, olumsuz yanıt olarak gönderilen bir gönderim güdüm damgası. Olumsuz alındı damgası. Olumsuz yanıt damgası. Olumsuz yanıt karakteri. Olumsuz alındı karakteri.

Negative acknowledgement : Nak (bilgisayar, telekomünikasyon). Olumsuz alındılama. Bir veri paketinin eksik geldiğini ve yeniden gönderilmesi gerektiğini belirtmek için alış modeminden gönderen modeme gönderilen karakter veya ileti. Olumsuz alındı.

 

İngilizce Negative aspects Türkçe anlamı, Negative aspects eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Negative aspects ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Disadvantages : Dezavantaj. Aleyhte durum. Zarar.