Relaxant türkçesi Relaxant nedir

  • Kas gevşetici.
  • Rahatlatıcı (ilaç).
  • Gevşetici ilaç.

Relaxant ingilizcede ne demek, Relaxant nerede nasıl kullanılır?

Endotel derived vascular relaxant factor : Endotel kaynaklı damar gevşetici faktör. Damar endotelinden salıverilen ve damar düz kas hücrelerinde hiperpolarizasyonun eşlik ettiği bir gevşeme yapıcı madde.

Epithelium dependent relaxant factor : Epitele bağımlı gevşetici faktör. Soluk borusu epitelinden salıverilen ve havayolu düz kaslarında gevşeme yapan bir madde.

Uterorelaxant : Döl yatağı kaslarının gevşetici, tokolitik ilaçlar. Uterorelaksan.

Relaxable : Dinlenebilir. Rahatlayabilir.

Relaxation : Gevşeklik. İstirahat. Hafifletme (ceza). Yumuşatma. Hafifletme. Rahatlama. Relaksasyon. Hafifleme. Dinlenme. Yumuşama.

Relaxation phenomena : Gevşeme olayları. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Uyarık durudaki devinimlerin, bir süre sonra dengeye doğru gitmeleri olayları.

Relaxation of muscles : Kasların gevşemesi.

Relaxations : İstirahat. Dinlenme. Gevşeme. Gevşetme. Eğlence. Rahatlama. Hafifletme (ceza). Yumuşama. Yumuşatma. Relaksasyon.

Relaxation oscillation : Gevşeme salınımı.

Sit back and relax : Arkanıza yaslanın ve rahatınıza bakın. Arkanıza yaslanın ve rahatlayın.

İngilizce Relaxant Türkçe anlamı, Relaxant eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Relaxant ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Neuromuscular blocking agent : Nöromüsküler kavşak engelleyici ilaç. Nöro-müskuler kavşaklarda, kavşak sonrası zarda bulunan nikotinik almaçları kapatarak asetilkolinle etkilenmelerini ve böylece uyarılmalarını önleyerek çizgili kaslarda gevşemeye neden olarak etki oluşturan ilaç.

Depressant : Baskılayıcı. Müsekkin. Yatıştırıcı madde. Yatıştırıcı. Depresan. Bastırgan.

Drug : Uyuşturucu madde. Uyuşturmak. Uyuşturucu vermek. İlaçla uyutmak. Fizyolojik sistemleri veya patolojik durumları, alıcının yararına değiştirmek veya incelemek amacıyla kullanılan madde veya ürün. tıpta kullanılan ve biyolojik etkinliği olan saf bir kimyasal madde veya ona eş değer olan bitkisel veya hayvansal kaynaklı, standart miktarda etkin madde içeren karışım, hlk. mualecat, em, im. Uyuşturucu. Ecza. İlaç. İçkisine ilaç katmak.

Relaxant synonyms : muscle relaxant.

Relaxant zıt anlamlı kelimeler, Relaxant kelime anlamı

Stimulative : Uyarıcı. Tahrik edici.

Relaxant ingilizce tanımı, definition of Relaxant

Relaxant kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A medicine that relaxes. A laxative.