Shuttle box türkçesi Shuttle box nedir

  • Mekik kutusu.

Shuttle box ingilizcede ne demek, Shuttle box nerede nasıl kullanılır?

Shuttle : (dokumacılıkta) mekik. Birkaç yer arasında gidip gelmek. Servis aracı. Birkaç yer arasında getirip götürmek. Karşılıklı sefer. Gözelemeye yarayan, üzerine iplik sarılan boynuz, kemik, ağaç, metal ve plastikten yapılan uzunluğunca olan büyüklüğü sarılacak ipliğin kalınlığına ve gözelenecek ağ miktarına bağlı olarak değişen bir araç, ağ iğnesi. Mekik. Dokuma tezgahı. İki yer arasında sürekli sefer yapan yolcu aracı. İleri geri işlemek.

Box : Loca. Özel bölme. 1.50 m. uzunluk, 1.10 m. yükseklik ve 0.50 m. genişliğinde, alttan başlayarak 30, 25, 20,15, 10 cm. yükseklikteki beş parçasıyla yüksekliği ayarlanabilen bir atlama aracı. Saplama kutusu. Kutu. Orta çağda oyun yeri (bk. simultane) tiyatroda özel seyir yeri. barok çağda italya'da ilk kez olarak kullanıldı. Tiyatrolarda dört beş kişilik özel bölmeli seyir yeri. Kasa. Atletizm, bilgisayar, jimnastik, sinema, televizyon, tiyatro alanlarında kullanılır. Sırıkla atlamada, yarışçıların sıçrayıp havalanmak için sırıklarını sapladıkları maden ya da tahtadan yapılmış yamuk kutu.

Shuttle belt conveyor : Mekik taşıyıcı.

Shuttle bus : İki nokta arasında sefer yapan otobüs. Servis otobüsü. Gidiş geliş otobüsü. Gidip gelen otobüs. Ring seferi. Ring servisi. Aynı hatta gidip gelen otobüs.

Shuttle car : Mekik araba.

Shuttle diplomacy : Yerleşkeler arasında gidip gelerek gerçekleştirilen diplomasi. Mekik diplomasisi.