Shuttle türkçesi Shuttle nedir

 • İki yer arasında sürekli sefer yapan yolcu aracı.
 • Birkaç yer arasında gidip gelmek.
 • (dokumacılıkta) mekik.
 • İleri geri işlemek.
 • Mekik.
 • Birkaç yer arasında getirip götürmek.
 • Uzay mekiği.
 • Ağ iğnesi.
 • Gidip gelmek.
 • [#dokuma Dokuma tezgahı].
 • Mekik dokumak.
 • Servis aracı.
 • Gözelemeye yarayan, üzerine iplik sarılan boynuz, kemik, ağaç, metal ve plastikten yapılan uzunluğunca olan büyüklüğü sarılacak ipliğin kalınlığına ve gözelenecek ağ miktarına bağlı olarak değişen bir araç, ağ iğnesi.
 • Karşılıklı sefer.

Shuttle ile ilgili cümleler

English: Where can I find a shuttle bus?
Turkish: Bir servis otobüsü nerede bulabilirim?

English: There is a shuttle bus that goes to the Ginza Tokyu Hotel.
Turkish: Ginza Tokyu Hotel'e giden servis otobüsü var.

English: My airport shuttle bus leaves at six o'clock.
Turkish: Benim havaalanı servis otobüsü, saat altıda hareket eder.

English: Is there a shuttle bus between the hotel and airport?
Turkish: Otel ve havaalanı arasında çalışan bir mekik-otobüs var mı?

English: He caught the nine o'clock shuttle to New York.
Turkish: O, New York'a giden dokuz otobüsüne bindi.

Shuttle ingilizcede ne demek, Shuttle nerede nasıl kullanılır?

Shuttle belt conveyor : Mekik taşıyıcı.

Shuttle box : Mekik kutusu.

Shuttle bus : Aynı hatta gidip gelen otobüs. Ring seferi. İki nokta arasında sefer yapan otobüs. Servis otobüsü. Ring servisi. Gidip gelen otobüs. Gidiş geliş otobüsü.

 

Shuttle car : Mekik araba.

Shuttle diplomacy : Yerleşkeler arasında gidip gelerek gerçekleştirilen diplomasi. Mekik diplomasisi.

Shuttle trade : Ülke dışındaki yerleşiklerin ve yurt dışında oturma izni bulunan türkiye vatandaşlarının türkiye’den satın aldıkları malları, gümrüğe ilişkin herhangi bir belgeye konu olmadan, satmak amacıyla beraberlerinde yurt dışına çıkarmaları. Bavul ticareti.

Shuttle pin : Bazı sinema aygıtlarında filmin deliklerine girerek filmi bir resim boyu devindiren çıkıntı. Geçiş tırnağı. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Shuttle spindle : Mekik iği.

Shuttle vector : Mekik vektör. İki veya daha çok farklı konakçı türünde kopyalanan rekombinant bir dna vektörü. Hem bakteri hem de ökaryot hücrelerde ifade edilebilecek vektörler. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Shuttle movement : Mekik intikali.

İngilizce Shuttle Türkçe anlamı, Shuttle eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Shuttle ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Travel : Yol almak. Dolaşmak. Gezi. Gezmek. Gitmek. Yolculuk etmek. Seyahat. Gazlamak. Seyahat etmek. Topuklamak.

 

Seesaw : İnip çıkma. Tereddüt etmek. Tahterevalliye binmek. Tahteravalli. İleri geri ya da aşağı yukarı hareket. Tereddüd etmek. Kararsız olmak. İnip çıkmak. İkilem yaşamak.

Shuttle bus : İki nokta arasında sefer yapan otobüs. Gidip gelen otobüs. Servis otobüsü. Ring seferi. Gidiş geliş otobüsü. Ring servisi. Aynı hatta gidip gelen otobüs.

Move : Hamle. Bir cismin başka bir cisme ya da cisimlere göre yer değiştirme eylemi. İlerlemek. Teklif etmek. Devinmek. Duygulandırmak. Yer değiştirmek. Taşıma. Kımıldatmak. Hareket.

Needle : İbre. Laboratuvarda mikrobiyolojik ekim, preparat hazırlama ve izolasyon işlemlerinde kullanılan, uç tarafı iğne biçiminde platin telden oluşan metal çubuk. Tığ. Dokundurmak. Sataşmak. Alkol derecesini artırmak. Kimi genç dağlarda görülen, iğne gibi ince uçlarla son bulan dorukların her biri. Şiş. Dikiş iğnesi.

Navigate : Gelmek. Seyretmek (gemi veya tekne). Seyretmek. Denizcilik. Gemi yolculuğu yapmak. Gitmek. Gemi ile geçmek. Dümen tutmak. Tekne kullanmak.

Looms : Belirmek. Tezgah. Kürek bedeni. Dokuma. Görünmek. Uzakta belirmek. Karaltı gibi görünmek. Belli belirsiz görünmek.

Shuttle synonyms : locomote, public transport, go from pillar to post, shuttles, weaving loom, loom, shuttle service, go, handlooms, seesaws, stocking frame, call for, seesawing, loomed, get about, navigates, space shuttle, seesawed, shuttled, shuttling, twist, ply.

Shuttle zıt anlamlı kelimeler, Shuttle kelime anlamı

Stay in place : Yerinde kalmak.

Shuttle ingilizce tanımı, definition of Shuttle

Shuttle kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : An instrument used in weaving for passing or shooting the thread of the woof from one side of the cloth to the other between the threads of the warp. To move backwards and forwards, like a shuttle.