Shuttles türkçesi Shuttles nedir

 • Mekik.
 • (dokumacılıkta) mekik.
 • Gidip gelmek.
 • Birkaç yer arasında gidip gelmek.
 • Servis aracı.
 • [#dokuma Dokuma tezgahı].
 • Mekik dokumak.
 • İki yer arasında sürekli sefer yapan yolcu aracı.
 • Karşılıklı sefer.
 • Birkaç yer arasında getirip götürmek.
 • İleri geri işlemek.

Shuttles ingilizcede ne demek, Shuttles nerede nasıl kullanılır?

Shuttle belt conveyor : Mekik taşıyıcı.

Shuttle box : Mekik kutusu.

Shuttle bus : Aynı hatta gidip gelen otobüs. Servis otobüsü. Gidip gelen otobüs. Gidiş geliş otobüsü. Ring seferi. İki nokta arasında sefer yapan otobüs. Ring servisi.

Shuttle car : Mekik araba.

Shuttle diplomacy : Yerleşkeler arasında gidip gelerek gerçekleştirilen diplomasi. Mekik diplomasisi.

Shuttle pin : Geçiş tırnağı. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Bazı sinema aygıtlarında filmin deliklerine girerek filmi bir resim boyu devindiren çıkıntı.

Shuttle train : Aynı hatta gidip gelen tren. Aynı hatta gidiş geliş sefer yapan tren.

Shuttle spindle : Mekik iği.

Shuttle eye : Mekik gözü.

Shuttle vector : Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. İki veya daha çok farklı konakçı türünde kopyalanan rekombinant bir dna vektörü. Mekik vektör. Hem bakteri hem de ökaryot hücrelerde ifade edilebilecek vektörler.

İngilizce Shuttles Türkçe anlamı, Shuttles eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Shuttles ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Shuttled : Mekik dokuyan.

Looms : Görünmek. Karaltı gibi görünmek. Belirmek. Tezgah. Kürek bedeni. Belli belirsiz görünmek. Dokuma. Uzakta belirmek.

Jalousie : Panjur. Jaluzi. Venedikstoru.

Shuttling : Mekik dokuma. İleri geri işleme. Mekik nakliyatı. Gidip gelme. Kademeli nakliyat. Gülle doldurma.

Deadlight : Güvertede veya gemi gövdesinde kalın pencere. Lomboz. Lumbuz kapağı. Lomboz üzerindeki ağır kapak. Lumbuz. Lomboz kapağı. Sabit cam.

Ply : Durmadan vermek. Dayamak (yiyecek). Eğmek. Çalışmak. Yapmak. İş yapmak. Kullanmak. İki veya daha çok nokta arasında düzenli seferler yapmak. Düzenli sefer yapmak.

Loomed : Uzakta belirmek. Belli belirsiz görünmek. Görünmek. Karaltı gibi görünmek. Dokuma. Belirmek. Kürek bedeni. Tezgah.

Shuttle : Gözelemeye yarayan, üzerine iplik sarılan boynuz, kemik, ağaç, metal ve plastikten yapılan uzunluğunca olan büyüklüğü sarılacak ipliğin kalınlığına ve gözelenecek ağ miktarına bağlı olarak değişen bir araç, ağ iğnesi.

Call for : Gönderilmesini istemek. Gerekmek. Çağırmak. Gerektirmek. Gerekli olmak. İcap ettirmek. İstemek. Çağrıda bulunmak. İhtiyaç duymak.

 

Screen : Perde. Perde ile ayırmak. Bir oyuncunun, arkadaşının sayı yapmasını kolaylaştırmak amacı ile, bunu önlemek isteyen karşı takım oyuncusunun hareketini, ona dokunmadan kısıtlaması. Perdeleme. Eleme yapmak. Sürekli olarak bir duvarda asılı duracak ya da gerektiğinde taşınabilecek biçimde yapılan ve göstericiden çıkan görüntüleri yansıtan düz yüzeyli bir eğitim aracı. bk. saydam perde. Kalburdan geçirmek. Bilgisayar, eğitim, fizik, basketbol, sinema, televizyon, tiyatro, voleybol alanlarında kullanılır. Kamufle etmek. Bir oyunda konunun ana parçalarından her biri. ilk kez seneca bölmüştür, beş perde - beş bölüm (bk. bölüm.) tiyatronun sahneyi seyirciye açan ve kapayan perdesi. ilk kez roma ve barok tiyatrolarında kullanılmıştır. bundan başka da bugünkü tiyatroda çeşitli perde biçimleri var: a) kulis perdesi, b) projeksiyon perdesi (bk. gergi,) c) arka perde, fon perdesi, ufak perde, d) ses perdesi: seste pesliği ve tizliği gösteren kesimler.

Shuttles synonyms : double hung window, photographic camera, mechanical device, stocking frame, seesawed, seesaws, seesaw, blind, weaving loom, handlooms, loom, navigate, camera, get about, go from pillar to post, needle, seesawing, navigates, shuttle service, twist.

Shuttles zıt anlamlı kelimeler, Shuttles kelime anlamı

Stay in place : Yerinde kalmak.