Sophistication türkçesi Sophistication nedir

Sophistication ingilizcede ne demek, Sophistication nerede nasıl kullanılır?

Unsophistication : Yalınlık. Dünyevi olmayan. Sadelik. Yapmacıksız. Basitlik.

Sophisticating : Kaşarlanmak. Çokbilmiş. Saflığını bozmak. Pişmek. Kültürlü. Safsata karıştırmak. Tecrübe kazanmak. Hayat tecrübesi kazandırmak. Karmaşık. Bilmiş.

Sophisticate : Kültürlü. Karmaşık. Hayat adamı. Safsata karıştırmak. İleri. Tecrübe kazanmak. Kaşarlanmış kimse. Hile ve safsata karıştırmak. Entellektüel. Bilge.

Sophisticated : Çokbilmiş. Kültürlü. Pişkin. Komplike. İleri. Yapmacık. İleri (teknoloji). Bilgili. Çok yönlü. Çok bilmiş.

Sophisticatedly : Karışık bir şekilde. İncelikle. İçerikli bir şekilde. Çok yönlü bir şekilde. Güngörmüş bir şekilde. Bilgili bir şekilde. Pişkin bir şekilde. Entelektüel bir biçimde. Nezaketle. Karmaşık bir şekilde.

Sophisticator : Safsata yapan kimse. Yanlış yönlendiren kimse. Yanıltan kimse. Karmaşıklaştıran kimse. Aldatan kimse.

Sophistically : Kusurlu bir şekilde. Temelsiz bir biçimde. Yanıltıcı bir şekilde. Sofistike bir şekilde. Aldatıcı bir şekilde. Safsatacı bir şekilde. Gerçeklere dayanmayan bir şekilde. Hatalı bir şekilde. Safsatalı bir biçimde.

 

Sophistical : Sofistike. Aldatıcı. Gerçeklere dayanmayan. Kusurlu. Safsatalı. Hatalı. Yanıltıcı. Safsatacılarla ilgili.

Unsophisticate : Sofistike olmayan.

Sophisticates : İleri. Hayat tecrübesi kazandırmak. Saflığını bozmak. Tecrübe kazanmak. Pişmek. Safsata karıştırmak. Çokbilmiş. Kültürlü. Kaşarlanmış kimse. Bilmiş.

İngilizce Sophistication Türkçe anlamı, Sophistication eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Sophistication ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Tactfulness : İnce düşünme. Sezinç. Zarafet. Denlilik.

Adaptivity : Uyarlanırlık veya alışma. Uyarlanabilirlik.

Artificialness : İnsan yapımı olma niteliği. Yalan. Yapmacılık. Taklitçilik. Düzme olma. Doğal olmama veya üretilmiş olma niteliği. Sahtelik.

Craftiness : Şeytanlık. Tilkilik. Hile. Uyanıklık. Hilekarlık.

Pensiveness : Kara kara düşünme. Dalgınlık.

Preciosity : Aşırı titizlik. Özentili ifade. Aşırı incelik (dil). Süslü anlatım. Aşırı incelik.

Worldly wisdom : Dünya işlerini iyi bilme.

Assurance : İtikat. Kendine güvenme. Teminat. Vaat. Temin. Kendine çok güvenme. Kendine güven. Bir anlaşmada taraflardan birine ait sorumluluğun bir başkası tarafından söz, mal veya para biçiminde yüklenilmesi. bk. kefalet. Bilgisayar, iktisat alanlarında kullanılır.

Affectation : Yapmacık tavır. Taklit. Eda. Sahte tavır. Numara. Naz. Gösteriş. Yapmacık davranış.

 

Deliberateness : Tedbirlilik. Teenni. Dikkatlilik. Kasıt.

Sophistication synonyms : adulteration, lip service, edification, arts, cattiness, considerateness, ripeness, intricateness, complexity, mannerism, knottiness, entanglements, disenchantment, artifices, affectedness, adaptiveness, hodgepodge, cunnings, complication, affectations, art, insincerity, refined taste, tact, schemozzle, rashness, mindedness, devilment, shiftiness, enmeshments, falsehood, astuteness, cunningness.

Sophistication zıt anlamlı kelimeler, Sophistication kelime anlamı

Naivete : Kolay kanma. Naif hareket. Masumluk. Saflık. Şüphelenmeme niteliği. Basitlik.

Sophistication antonyms : unenlightenment.

Sophistication ingilizce tanımı, definition of Sophistication

Sophistication kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Adulteration. The act of sophisticating. As, the sophistication of drugs.