Taurus türkçesi Taurus nedir

  • Boğa takımyıldızı (astronomi terimi).
  • Boğa burcu (astronomi terimi).
  • Boğa burcu.
  • Boğa.
  • Boğa (astronomi terimi).
  • Öküz takımyıldızı (astronomi terimi).
  • Toros.
  • Sevir.
  • Öküz burcu (astronomi terimi).
  • Öküz (astronomi terimi).

Taurus ingilizcede ne demek, Taurus nerede nasıl kullanılır?

Centaurus : Kentaur. Erboğa. Bir takımyıldızın adı. Erboğa (takımyıldızı). Kentaurus takımyıldızı (astronomi terimi).

Taurean : Boğa burcunda doğan insan (zodyağın ikinci simgesi). Boğa burcunda doğan kişi.

Taurine : Lipitlerin sindirim için çözünmesini ve emilmesini sağlayan, asit özellikte, ilk kez tosunların safrasından elde edilen, kediler başta olmak üzere kimi türlerde esansiyel özellikte, sülfür içeren, birçok dokuda bulunan bir amino asit, 2-aminoetanesulfonik asit. yetersizliği sonucu kedilerde kalp damar sisteminde ve gözde patolojik değişimlerle birlikte üreme faaliyetlerinde gerileme ve bağışıklık sisteminde baskılanma biçimlenir. Boğa. Taurin. Torin. Boğa burcuna ait.

Taurine deficiency retinopathy : Taurin yetersizliği retinopatisi. Taurin yetersizliğine bağlı oluşan retina dejenerasyonu. tüm türlerin retinasında baskın serbest amino asit olmasına karşın, yetersizliğinin yol açtığı retina dejenerasyonuna sadece kedilerde rastlanır.

Taurines : Boğa burcuna ait. Torin. Taurin. Boğa.

L taurine : L-taurin. En az % 96 2-aminoetansulfonik asit içeren, civcivlerin başlangıç ve büyütme yemlerine, % 0, 054'ü aşmayacak miktarlarda katılabilen bir ürün.

Belmont adaptaur cattle : Belmont adaptaur sığırı. Avustralya’dan köken alan, 1950’li yıllarda hereford ve shorthorn ırkları arasında yapılan birleştirmeler sonucunda geliştirilmiş, bölgesel sıcaklığın oluşturduğu strese ve kene enfeksiyonlarına karşı direncin arttırılması yönünde seleksiyon uygulanan, boğaları orta büyüklükte, cinsel olgunluğa erken ulaşan ve bakım ve idaresi kolay, kılları parlak ve düzgün, kene enfeksiyonlarına karşı direnç geni taşıyan ve bu genin aktarılması için embriyo transferlerinde ve melezlemelerde kullanılan sığır ırkı.

Taurocholic : Taurokolik.

Centaurea : Peygamber çiçeği.

Alpha centauri : Alfa erboğa. Takım yıldızının en parlak kısmını oluşturan üç yıldız sistemi.

İngilizce Taurus Türkçe anlamı, Taurus eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Taurus ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Someone : Biri. Kimse. Şahsiyet. Önemli kimse. Birisi. Bir kimse.

Bulled : Piyasayı yükseltmek (borsa). Zırva. Polis. Vurguncu. Gaf. Kocaman erkek hayvan. Hisselerin değerini yükseltmek. Spekülasyon yapmak. Spekülatör.

Bulling : Spekülasyon yapmak. Piyasayı yükseltmek (borsa). Zırva. Hisselerin değerini yükseltmek. Polis. Spekülatör. Vurguncu. Kocaman erkek hayvan. Gaf.

Somebody : Biri. Bir kimse. Önemli kimse. Bazısı. Birisi. Kimse. Şahsiyet. Kimisi. Önemli birisi.

Bull : Saçma. Polis. Aynasız. Gaf. Vurguncu. Hisselerin değerini yükseltmek. Spekülasyon yapmak. Zırva. Sakçı. Kocaman erkek hayvan.

Individual : Kişi. Şahsi. Birey. Belirli bir tür içinde kimi özellikleriyle öbürlerinden ayrılan ve bölünmez bir bütünlüğü olan varlık. 2-bir toplumu oluşturan birimlere verilen ad. Kişisel. İnsan. Özel. Tekil. Bir grup canlının yapı ve görevleri bakımından tek bir varlık olan tek bir organizması; tür meydana getiren ve çiftleşebilen organizmaların her biri. fert. Başlıbaşına.

Mortal : Ölümlü. Ölümcül. Çok büyük. Amansız. Öldürücü, ölümlü, ölümle ilgili olan. İnsanoğlu. Ölümle ilgili. Geçici. Öldürücü. Ölüm.

Toro : (ispanyolca) boğa. Erkek sığır.

Zodiac : Burçlar kuşağı. Gökküresinde, tutulum'un geçtiği ve üzerinde on iki burcun eşit aralıklarla dağıldığı kuşak. Zodyak. Zodyak bölgesi. Burçlar.

Taurines : Boğa burcuna ait. Torin. Taurin.

Taurus synonyms : crab nebula, taurine, person, pleiades, soul, aldebaran.

Taurus ingilizce tanımı, definition of Taurus

Taurus kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : The Bull. ] in almanacs. The second in order of the twelve signs of the zodiac, which the sun enters about the 20th of April. Marked thus [&taurus.