Ytterbic türkçesi Ytterbic nedir

  • İterbiyuma ait.
  • İterbiyumlu.
  • İterbiyum içeren.

Ytterbic ingilizcede ne demek, Ytterbic nerede nasıl kullanılır?

Ytterbium : İterbiyum (kimyasal simgesi yb). İterbiyum.

Ytterbium chloride : İterbiyum klorür.

Ytterbium fluoride : İterbiyum florür.

İngilizce Ytterbic Türkçe anlamı, Ytterbic eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Ytterbic ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Metal : Tıynet. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Madeni. Metalik. Madenle kaplamak. Metal. Ağır, sert, parlak, dövülebilir özellikler gösteren, ısıyı ve elektriği iyi ileten katı haldeki öğeler ya da alaşımlar. bunların iç yapıları mini buzsullardan oluşmuştur. Madensel. Madde. Kırık taş.

Monazite : Toryumun önemli bir cevheri. Monazit.

Mineral : Madeni. Maden. Temel organik yapıyı oluşturan karbon, hidrojen, oksijen ve azot dışındaki elementler. yaşam için gerekli olan inorganik yem elementleri. Mineral. Madensel. Organik olmayan homojen katı madde. Anorganik tepkimelerle oluşmuş, belirli bir kimyasal yapısı olan doğal bileşikler. (bu terim fosilleşmiş kimi organik karışımlar için de kullanılır.). Maden filizi. Kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Gd : Gadolinyum. (kimya) gadolinyum kimyasal elementinin sembolü. Gadolinyumun simgesi.

 

Gadolinium : Gadolinyum.

Holmium : Holmiyum. Holmiyum (simgesi ho).

Yttrium : İtriyum (kimyasal simgesi y). İtriyum.

Cerium : Nadir bulunan metal element (kimya). Seriyum. Seryum. Seryum (kimyasal simgesi ce).

Beryllium : Berilyum. Reaktörde nötron kaynağı olarak kullanılan, atom numarası 4, atom ağırlığı 9,013; yoğunluğu 1,89 olan serbest element (be). Berilyum (kimyasal simgesi be).

Erbium : Erbiyum. Nadir metalik kimyasal element. Erbiyum (simgesi er).

Ytterbic synonyms : atomic number 58, ytterbite, atomic number 68, atomic number 70, atomic number 39, metallic element, atomic number 65, atomic number 4, yb, glucinium, atomic number 64, atomic number 67, terbium, xenotime, y, tb, be, ho, ce, gadolinite, ytterbium, er.

Ytterbic ingilizce tanımı, definition of Ytterbic

Ytterbic kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Pertaining to, or derived from, ytterbium. Containing ytterbium.