Incense ile ilgili cümleler

English: She was somehow incensed against me.
Turkish: Her nedense bana karşı öfkeliydi.

Incense ingilizcede ne demek, Incense nerede nasıl kullanılır?

Burning incense : Birini kötülüklerden arıtma, büyüden kurtarma ya da kimi sayrılıklardan sağaltma amacıyla içinde etkili güç bulunduğuna inanılan otları, yaprakları ateş üzerine atarak yakma, duman çıkarma. Tütsüleme. Hoş ve güzel ıtırlı bir koku yaratması için yakılan tütsü.

Incensed : Kızgın. Öfkeli. Kızdırılmış.

Incensement : Bıkkınlık. Çileden çıkma. Hiddet. Kızgınlık. Kızışma. Sinir. Öfke.

Incenser : Kışkırtan kimse. Ayartan. Harekete geçiren. Fitne sokan. Tahrik eden. Provoke eden.

Incenses : Tütsü. Sinirlendirmek. Tütsülemek. Alevlendirmek. Yağlamak. Tütsü yakmak. Çileden çıkarmak. Pohpohlamak. Öfkelendirmek. Kızdırmak.

Incendiarist : Yangın çıkaran kimse. Kundaklayan kimse. Kışkırtıcı. Bilerek ve isteyerek provoke eden. Elebaşı. Bilerek ve kötü niyetle bir mülkü ateşe veren kimse. Kundakçı.

Incendiary bomb : Kundak bombası (molotov kokteyli). Yangın bombası.

Frankincense : Aselbent. Buhur. Tütsü. Günlük. Akgünlük.

Incensory : Buhurluk. Tütsülük. Buhurdan. Buhar kabı. Tütsü kabı.

Incendiary : Kundakçı. Yangına neden olan. Yangın çıkaran. Yangına yol açan. Yangın çıkartan. Yangın çıkaran kimse. Kışkırtıcı. Kasten yangın çıkaran. Yakıcı malzeme bileşeni. Karışıklık çıkaran.

İngilizce Incense Türkçe anlamı, Incense eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Incense ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Cense : Buhur yakmak.

Acerbate : Acılaştırmak. Huysuzlaştırmak. Sabrını tüketmek.

Fumigation : Isı yardımıyla uçabilen maddelerin koklatılması. buhar ve pulvarize ilaçların tedavide kullanılması, fumigasyon. Buharla dezenfekte etmek. Gaz ile dezenfekte etme. Buharla dezenfeksiyon. Buhardan geçirme. Fumigasyon. Buharla dezenfekte etme. Tütsüleme.

Antagonises : Önlemek (ayrıca antagonize). Karşı çıkmak. Kışkırtmak. Aleyhine çevirmek. Husumeti tahrik etmek. Karşı koymak. Düşmanlığa sebep olmak. Husumete sebep olmak. Düşman etmek.

Lay it on : Abartmak. Göklere çıkartmak.

Chronicle : Kroniğini çıkarmak. Tarihsel olayları günü gününe belirten yazılı kaynak. Tarih yazmak. Günlük tarih. Vakayıname. Olayların zaman sırasına göre yazılmış bulunduğu bir tür tarih yapıtı. Kronolojik yazılmış tarih. Tarih. Olguluk.

Lay it on with a trowel : Methetmek. Ballandıra ballandıra anlatmak. Abartmak. Fazla övmek.

Antagonise : Kışkırtmak. Düşmanlığa sebep olmak. Karşı çıkmak. Düşman etmek. Karşı koymak. Aleyhine çevirmek. Önlemek (ayrıca antagonize). Husumete sebep olmak. Husumeti tahrik etmek.

Buggering : Bozmak. Mahvetmek.

Incenses : Yağlamak.

Incense synonyms : stacte, scent, enkindles, exacerbates, feeder, anger, exasperates, chemical compound, flattery, daybooks, palavering, impassioning, fumigations, tacamahac, sugarplums, exasperate, oil, antagonized, diary, soft soap, diurnal, antagonizes, enraging, antagonising, unction, butter up, lay it on thick, diaries, get a rise out of someone, burn, everyday, compound, perfume.

Incense zıt anlamlı kelimeler, Incense kelime anlamı

Deodorize : Dezenfekte etmek. Kokusunu gidermek.

Incense antonyms : deodourise.

Incense ingilizce tanımı, definition of Incense

Incense kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : To inflame. To offer incense to. Bakınız: Incense. To burn. To set on fire. The perfume or odors exhaled from spices and gums when burned in celebrating religious rites or as an offering to some deity. To kindle.

Incense ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Incense kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Incense ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Incense anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Incense ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Difüzyon: DİFÜZYON (YAYINMA) OLAYI Ne demek? Farklı yoğunlukta iki ayrı fazda bulunan iki madde moleküllerinin birbiri içine yayılması...
  • Endikasyon: İki anlamı vardır. Herhangi bir hastalığa ilişkin izlenmesi gereken tedavi yöntemlerini ve tedavi içindeki sürecin gidişati...
  • Ekosistem: Ekosistemdeki bozulmaların çevreye etkileri nelerdir? Ekosistemdeki bozulma bir bütün olan çevrenin yapı ve işleyişini olumsu...
  • Ekosistem: Ekosistemlerin belirgin özelikleri nelerdir? Bir ekosistem biyosferin, bir bölümü ya da parçasıdır ; büyüklüğü ya da geni...
  • Yolantı: ..yolantı kelimesi YOLAK veya ( dağda ) patikadan çok farklı değil sanırım....( muğla ) yerkesikde patika az kullanılır..b...