Abysses türkçesi Abysses nedir

Abysses ingilizcede ne demek, Abysses nerede nasıl kullanılır?

Abyss : Varta. Derinlik. Yerde bulunan, çok derin ve dipsiz kuyu. Abis. Hufre. Dipsiz gibi görünen yer. Boşluk. Uçurum. Cehennem. Tamu.

Abyssal : Abisal. Çok derin deniz yüzeyi. Boşluk ile ilgili. Sınırsız. Denizin en alt tabakalı ile ilgili olan. Dipsiz. Okyanus derinliği ve tabanı ile ilgili. Cehennemi. Derin okyanusal derinlikler. Abissal.

Abyssal benthic : Okyanuslarda 730–1100 metre derinliğin altındaki okyanus tabanı. Abisal bentik.

Abyssal depth : Okyanuslar ve denizlerde su sıcaklığının sabit bir değere ulaşmış olduğu derinlik. Abisal derinlik. Denizin dibi düz alt tabakalarından herhangi biri.

Abyssal fauna : Okyanus direyi. Abisal fauna.

Abyssial zone : Abisal bölge. Abisiyal zon.

Abyssal plain : Abisal ova. Okyanuslarda 4000 metrenin altında, okyanus çukurları dışındaki düzlük, abisal ova. Deniz tabanı. Abisal düzlük.

Abyssinian cat : Etiyopya’dan köken alan, dünyanın en eski kedi ırklarından biri olan, vücudu orta büyüklükte ve kaslı, kafası hafif üçgen şeklinde ve hatları yumuşak, burnu çukur bir görüntü sergileyen, karakteristik olarak gözlerinin altında kalemle çekilmiş gibi çizgiler bulunan, kuyruk uçları vücut üzerindeki en koyu renkten daima bir ton daha koyu olan, rengi yanık kahverengi, kızıl ve mavi olabilen, tüyleri bazen açık bazen de koyu renk bantlarla süslü, zeki, uyanık, oldukça yetenekli ve sevgi dolu kısa tüylü kedi ırkı. Kısa kıllı ve gri benekli uzun ve zayıf kedi. Uzun kulaklı. Habeş kedisi.

 

Abyssinia : Etiyopya. Habeşistan.

Abysm : Derinlik. Boşluk. Sonsuz derinlik (şiir). Sonsuz derinlik. Uçurum.

İngilizce Abysses Türkçe anlamı, Abysses eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Abysses ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Crag : Dik ve kayalık uçurum. Kayalık. Yalçın kayalık. Sarp. Sarp kayalık. Dik veya sivri kayalık.

Area : Yersel alan. Saha. Bir tutanakta, özel bir veri türüne ayrılmış belirli bir bölge. en küçük mantıksal veri saklama birimi. Bilgisayar, bilişim, coğrafya, fizik, veterinerlik alanlarında kullanılır. Bir ülkenin km2 ya da mil2 birimiyle belirlenen alan genişliği. Civar. İata'nın üç coğrafi bölgesinden biri. Alan. Area. Mesaha.

Profundity : Şümul. Genişlik. Hikmet.

Cavern : Madencilik, veterinerlik alanlarında kullanılır. Kayalık yamaçlardaki veya kaya diplerindeki kovuklar. Geniş yeraltı açıklığı. Büyük mağara. Büyük ve derin mağara. İn. Mağara. Patolojik doku boşluğu. Oyuk.

 

Reverb : Bir ses sinyaline kapalı bir alanda çıkıyormuş ve o alanın duvarlarına çarparak yansıyormuş izlenimi veren efekt ve bunu sağlayan cihaz. Yankı.

Clifts : Yarık. Çatal. Çatlak.

Abyss : Dibi olmayan çukur. Yerde bulunan, çok derin ve dipsiz kuyu. Hufre. Varta.

Abaddon : Cehennem bekçisi (cehennem meleği). Zebani. Ölüler diyarı.

Aperture : Aralık. Işık düzengeci açıklığı. Açıt. Pencere. Pervane yuvası. Açıklık. Irakgörür fotoğraf makinesi gibi optik araçlarda ağız çapı, ışığın girebildiği deliğin çapı. Gedik. Bilgisayar, uzay, sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Abysses synonyms : gehenna, hell, blanking, depth, blankness, infernal, gap, crags, bluff, perspective, cliff, profoundness, acheron, blanker, gaps, perspectives, hellers, bottomless pit, intensiveness, blankest, cavitation, reconditeness, abysms, abysm, heller, bluffed, chasms, chasm, deepness, blazes, depths, black out, clift.

Abysses zıt anlamlı kelimeler, Abysses kelime anlamı

Shallow : Sığlaşmak. Derine inmeyen. Sığ yer. Basit. Dar. Sığ. Sığlık. Üstünkörü. Yüzeysel. Derin olmayan.