Ameliorated türkçesi Ameliorated nedir

Ameliorated ingilizcede ne demek, Ameliorated nerede nasıl kullanılır?

Ameliorate : Abat eylemek. İyileşmek. Gelişmek. Ondurmak. İyileştirmek. Düzeltmek. Islah etmek. Düzelmek. Geliştirmek.

Ameliorates : İyileştirmek. Islah etmek. Düzelmek. Ondurmak. Abat eylemek. Geliştirmek. İyileşmek. Düzeltmek. Gelişmek.

Ameliorating : Abat eylemek. Gelişmek. Düzeltmek. Geliştirmek. Düzelmek. İyileştirmek. Islah etmek. Ondurmak. İyileşmek.

Amelioration : Düzelme. Tadil. Anlam yücelmesi. Islah. İmar ve ihya etme. Gelişme. İyileştirme. İyileşme. Düzeltme. Ameliyorasyon.

Ameliorations : İyileştirme. İyileşme. Ameliyorasyon. Düzelme. Düzeltme. Tadil. Islah. Anlam yücelmesi. İmar ve ihya etme. Gelişme.

Soil amelioration : Toprak ıslahı.

Ameliorator : Yenileyici. Düzelten kimse. Yenilikçi.

Ameliorative : İyileşebilir. İyileştirilebilir. Düzelebilir.

İngilizce Ameliorated Türkçe anlamı, Ameliorated eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Ameliorated ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Change for the better : İyiye gitmek. İyiye doğru gitmek.

Cleanse : Arındırmak. Temiz yapmak. Temizlemek. Arıtmak. (yara) temizlemek. Tertemiz yapmak. Arıtma yapmak. Tedavi etmek.

 

Do better : Daha iyi yapmak. Daha iyisini yapmak.

Building up : Koloninin gelişimi. Katyapı. Eksiciklerin üst üste kabuklara konarak oluşturdukları yapı. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Kuvvetlendirmek. Göklere çıkarmak. Övmek. Kurmak. Artırmak.

Build up : Güçlendirmek. Göklere çıkarmak. Toparlanmak. Oluşturmak. Övmek. Yama. Nükleer enerji, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Elektronun serbest kalması sonucu, soğrulan doz debisinin derinliğine artması. Büyümek. Birikim.

Fructify : Verim sağlamak. Meyve vermesini sağlamak. Sonuç vermek. Meyve tutmak. Meyvelenmek. Meyvesini vermek. Meyve vermek.

Bowdlerising : Sansür uygulamak. (britanya ingilizcesi) edebi bir eseri sansürlemek. Sansürden geçirmek. Sansürlemek. Bir eserin açık saçık görülen yerlerini çıkarmak. Yazılı bir eserin tarz veya içeriğini değiştirmek (adını shakespeare'in bir çalışmasını sansürleyerek yayımlayan thomas bowdler'den alır). Arındırmak (zararlı içerik vb). Uygunsuz kısımları çıkarmak.

Polish : Perdahlamak. Cilalı yüzey. Perdah. Cila. Kusursuzlaştırmak. Kibarlık. Polonyaca. Lehçe. Cila vurmak. Polonya.

Reform : Reform. Islahat. Düzeltim. -de reform yapmak. Genel olarak herhangi bir kuruluşta, devlet düzeninde eskimiş ya da bozulmuş olan yanları düzeltmek. osmanlı tarihinde gerileme döneminden başlanarak zaman zaman batı örneğine göre girişilen yenileşme ve ilerleme atılımlarına verilen ad.

 

Ameliorated synonyms : fancify, ameliorating, assuage, bushel, corrects, enhance, iron out, correct, raise, distill, get better, bloom, mend, chast, civilise, condition, make pure, clear up, bring through, help, change, better, chasten, amend, cleansed, cicatrise, brew, hone, boomed, educate, sublimate, straighten out, prettify.

Ameliorated zıt anlamlı kelimeler, Ameliorated kelime anlamı

Break : Çözmek. Kaçmak. Bozulmak. Kırma. Kırık. Koparmak. Fırlamak. Bozmak. Çatlatmak. Batırmak.

Worsen : Daha da kötü olmak. Daha da kötüleşmek. Gerilemek. Beter etmek. Kötüleşmek. Kötüleştirmek. Daha kötü olmak. Daha kötü bir hale getirmek. Fenalaşmak. Kötüleşmek (hasta).

Uglify : Çirkinleştirmek. Güzelliğini bozmak.

Ameliorated antonyms : deprive.