Angle of field of view türkçesi Angle of field of view nedir

  • Görüş alan açısı.

Angle of field of view ingilizcede ne demek, Angle of field of view nerede nasıl kullanılır?

Angle : Oltayla balık avlamak. Çarpıtmak. Bakış açısı. Olta ile balık tutmak. Balık tutmak. Açı yapmak. Kıvırmak. Açı. Açı vermek. Köşe yapmak.

Of : Den. Yüzünden. Nin. Li. -li. Karşı. -nin. Hakkında. -dan. -den övünerek bahsetmek.

Field : Arazi. Bir araştırma konusu ya da sorununun taşıyıcısı olan ve belli ayrıtları bulunan gözlem birimlerinden oluşmuş araştırma evreni ya da bu evrenin içinde gözlendiği gerçek yaşam bağlamı. Ayaktopu oyununun oynandığı, uzunluğu en az 90, en çok 120, genişliği ise en az 45, en çok 90 m. olan toprak ya da çimle kaplı düz yer. Sahaya çıkarmak (bir spor takımını). Bir tutanakta, özel bir veri türüne ayrılmış belirli bir bölge. en küçük mantıksal veri saklama birimi. Futbol, bilgisayar, bilişim, coğrafya, fizik, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Oyun alanı. Top atmak (kriket). Cevabı yapıştırmak. Tarla.

View : Tetkik etmek. Görmek. Görünüm. Bireyin belli bir konudaki bakış açısı ve anlayış biçimi. Kanı. Manzara. İncelemek. Görüş. Değerlendirmek. Görünüş.

Angle of field : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Alan açısı. Bir merceğin seçiklikle kapsadığı çemberin içinde ortaya çıkan dikdörtgenin köşegenleri çizildiğinde elde edilen açı.

 

Different points of view : Değişik görüş açıları. Farklı bakış açıları. Farklı görüşler.

Angle of advance : Avans açısı.

Angle of attack : Hücum açısı. Uçak ekseni ile hava filelerinin akış doğrultusu arasındaki açı. Saldırı açısı. Saldırının gerçekleştirildiği yön. Aoa. Rüzgar yönü ve uçak kanadı genişliği arasındaki dar açı.

Angle of : Açısı.

Angle of arrival : Mermi yolu dikey açısı. Varış açısı.