Anglemeter türkçesi Anglemeter nedir

Anglemeter ingilizcede ne demek, Anglemeter nerede nasıl kullanılır?

Disentanglement : Ayırma. Dolaşığı açılma. Serbest kalma.

Disentanglements : Ayırma. Dolaşığı açılma. Serbest kalma.

Entanglement : Dolaşıklık. Güçlük. Zorluk. Karman çormanlık.

Entanglements : Dikenli tel engeli. Birbirine girme. Gönül iğleri. Karmaşıklık. Karışıklık. Dolaşıklık. Gönül işleri. Karışıkılık. Engel. Birbirine dolanma.

Wire entanglement : Tel engeli.

Wire entanglements : Tel engeli.

İngilizce Anglemeter Türkçe anlamı, Anglemeter eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Anglemeter ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Quadrants : Kadran. Çeyrek daire. Dörtgen bölümlü. Çemberin dörtte biri. Oktant (astronomi terimi). Dördün. Çeyrek düzlem. Kuadrant. Dairenin dörtte biri.

Protractor : Açıölçer. Uzatıcı kas. Açı ölçmede ve çizmede kullanılan bölmeli araç. Açı ölçer. Minkale.

Norma : Gönye. Açı ölçmek için kullanılan alet. Açıölçer. Cetvel (takımyıldızı). Kadın ismi.

Quadrant : Dörtlük aracı. Çeyrek. Dairenin dörtte biri. Dörtlük. Dördün. Irakgörürlerin bulunmasına değin kullanılan bir gökbilim aracı. çevresi üzerinde bölmeleri olan dörtte bir daire ve merkeze saptanmış, dönebilen bir çubuktan meydana gelmiştir. bu çubukla yıldızlara nişan alınarak, bölme üzerinde yükseklikleri ölçülür. büyükleri duvar üzerine yapılmıştır. Kuadrant. Oktant (astronomi terimi). Çemberin dörtte biri. Bir eksenler dizgesinde yatay ve düşey eksenlerin kesişmesiyle oluşan.dört bölümlü alandan her biri.

 

Protractors : Açı ölçer. Açıölçer. Minkale. Uzatıcı kas.

Anglemeter ingilizce tanımı, definition of Anglemeter

Anglemeter kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : An instrument to measure angles, esp. one used by geologists to measure the dip of strata.