Hydrogenide türkçesi Hydrogenide nedir

  • Hidrojenür.

Hydrogenide ingilizcede ne demek, Hydrogenide nerede nasıl kullanılır?

Hydrogenite : Hidrojenit.

Hydrogenize : Hidrojenlemek.

Dehydrogenise : (kimya) hidrojensizleştirmek. Hidrojenini atmak (dehydrogenize olarak da yazılır). Hidrojenini çıkarmak. Hidrojen gidermek. Hidrojensiz bırakmak.

Dehydrogenised : (britanya ingilizcesi) (kimya) hidrojensiz. Hidrojensiz bırakılmış. Hidrojeni atılmış (dehydrogenized olarak da yazılır). Hidrojensiz. Hidrojeni giderilmiş.

Dehydrogenization : Dehidrojenasyon. Bir substrattan hidrojen iyonlarının kaybı.

Hydrogen acceptor : Hidrojen alıcı.

Hydrogen electrode : Hidrojen elektrotu.

Hydrogen bonds : Genellikle oksijen ve azot gibi negatif elektrik yüklü atomlarla diğer bir negatif yüklü atomlara kovalent olarak bağlanmış hidrojen atomları arasında oluşan bağlar. Hidrojen bağlantısı. Hidrojen bağları. Hidrojen bağı.

Dehydrogenize : Hidrojensiz bırakmak. Hidrojenini atmak (dehydrogenise olarak da yazılır). Hidrojen gidermek. (amerikan ingilizcesi) (kimya) hidrojensizleştirmek. Hidrojenini çıkarmak.

Hydrogen band : Hidrojen bağı. Oksijen veya azot gibi bir elektronegatif atom ve bir hidrojen atomu arasındaki zayıf bir elektrostatik çekimle oluşan bağ.

İngilizce Hydrogenide Türkçe anlamı, Hydrogenide eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Hydrogenide ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Modify : Bir tüzenin temelini, bir nesnenin biçimini, özelliğini değiştirme. Üzerinde değişiklik yapmak. Tadil etmek. Bilgisayar, gitar, ekonomi alanlarında kullanılır. Hafifletmek. Değişmek. Azaltmak. Biraz değiştirmek. Nitelemek. Değiştirmek.

Change : Para bütünlemek. Bozmak. Çiftlerde başlama atışı yapan oyuncunun bundan sonra karşıdakilerin yapacağı 5 atışı karşılayacak olan takım arkadaşı ile yer değiştirmesi. Tebdil etmek. Ufak para. Değiş tokuş etmek. Değişmek. Değişiklik. Değiştirmek. Bozdurmak.

Alter : Başkalaştırmak. Hadım etmek. Değiştirmek. Değişmek. Hadım etmek (hayvan). Değişim geçirmek. Kısırlaştırmak. Değişiklik yapmak. Başkalaşmak. Başka türlü olmak.

Hydrogenide zıt anlamlı kelimeler, Hydrogenide kelime anlamı

Dehydrogenate : Hidrojensiz bırakmak. Hidrojenini atmak (kimya). Hidrojensizleştirmek. Hidrojen gidermek.

Hydrogenide ingilizce tanımı, definition of Hydrogenide

Hydrogenide kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A binary compound containing hydrogen. A hydride. [R.] [Bakınız: Hydride].