Hydrogenite türkçesi Hydrogenite nedir

Hydrogenite ingilizcede ne demek, Hydrogenite nerede nasıl kullanılır?

Hydrogenide : Hidrojenür.

Hydrogenize : Hidrojenlemek.

Dehydrogenise : Hidrojenini atmak (dehydrogenize olarak da yazılır). Hidrojenini çıkarmak. (kimya) hidrojensizleştirmek. Hidrojensiz bırakmak. Hidrojen gidermek.

Dehydrogenised : Hidrojeni giderilmiş. Hidrojensiz bırakılmış. Hidrojeni atılmış (dehydrogenized olarak da yazılır). (britanya ingilizcesi) (kimya) hidrojensiz. Hidrojensiz.

Dehydrogenization : Bir substrattan hidrojen iyonlarının kaybı. Dehidrojenasyon.

Dehydrogenized : Hidrojeni atılmış (dehydrogenised olarak da yazılır). (amerikan ingilizcesi) (kimya) hidrojensiz. Hidrojensiz bırakılmış. Hidrojeni giderilmiş. Hidrojensiz.

Hydrogen acceptor : Hidrojen alıcı.

Hydrogen atmosphere : Hidrojen atmosferi.

Hydrogen bomb : Hidrojen bombası. İki döteryum atomunun üç ayrı bireşim tepkimesinden oluşarak güçlü patlama sağlayan bomba.

Hydrogen electrode : Hidrojen elektrotu.

İngilizce Hydrogenite Türkçe anlamı, Hydrogenite eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Hydrogenite ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Modify : Çalgıların genel görünümlerini veya bazı parçalarını kişiye özel olarak değiştirme. Değiştirmek. Bilgisayar, gitar, ekonomi alanlarında kullanılır. Azaltmak. Tadil etmek. Biraz değiştirmek. Üzerinde değişiklik yapmak. Değişmek. Bir tüzenin temelini, bir nesnenin biçimini, özelliğini değiştirme. Hafifletmek.

 

Alter : Hadım etmek (hayvan). Değişim geçirmek. Başka türlü olmak. Değiştirmek. Başkalaştırmak. Değişmek. Değişiklik yapmak. Başkalaşmak. Hadım etmek.

Change : Değiş tokuş etmek. Ufak para. Aktarmak. Çiftlerde başlama atışı yapan oyuncunun bundan sonra karşıdakilerin yapacağı 5 atışı karşılayacak olan takım arkadaşı ile yer değiştirmesi. Haline gelmek. Değiştirmek. Değişmek. Çoğunlukla liradan küçük ufak madeni para. Tebdil etmek. Para bütünlemek.

Hydrogenite zıt anlamlı kelimeler, Hydrogenite kelime anlamı

Dehydrogenate : Hidrojenini atmak (kimya). Hidrojensizleştirmek. Hidrojensiz bırakmak. Hidrojen gidermek.