Araştırma filmi nedir, Araştırma filmi ne demek

Araştırma filmi; sinema, tv alanlarında kullanılan bir terimdir.

  • Herhangi bir bilimsel araştırmada alıcının salt bir kayıt aracı olarak kullanılmasıyla elde edilen film

Eğitim alanındaki sözlük anlamı:

Herhangi bir bilimsel araştırmanın yapılışını, bu araştırmada baş vurulan yöntemleri ve elde edilen sonuçları olduğu gibi yansıtan film. bk. bilimsel film.

Sinema ve Televizyon dünyasındaki anlamı:

Herhangi bir bilimsel araştırmada, alıcının bir araştırma aracı olarak kullanılması sonunda elde edilen film.

İngilizce'de Araştırma filmi ne demek? Araştırma filmi ingilizcesi nedir?:

record film, research film

Araştırma filmi tanımı, anlamı:

Araştırma : Bilim ve sanatla ilgili olarak yapılmış olan yöntemli çalışma, araştırı. Araştırmak işi, araştırı, istikşaf, taharri, tetkik.

Film : Sinemalarda gösterilen eser. Bir oyunun bütününü taşıyan şerit veya şeritlerin bütünü. Camlara yapıştırılarak içerinin görünmesini engelleyen bir tür ince yaprak. Fotoğrafçılıkta, radyografide ve sinemacılıkta resim çekmek için kullanılan, selülozdan, saydam, bükülebilir şerit.

Bilimsel : Bilimle ilgili, bilime dayanan, ilmî.

Alıcı : Kendisine bir şey gönderilen kimse. Almaç. Azrail. Kamera. Satın almak isteyen kimse, müşteri.

 

Kayıt : Araç, eşya. Bir yazının, bir hesabın tarih, numara vb.nin veya kopyasının bir yerde yazılı bulunması. Bir yere mal ederek deftere geçirme. Pencere çerçevesi. Sesi veya görüntüyü manyetik bant üzerine geçirme işlemi. Önem verme. Resmî belge. Şart. Yiyecek. Sınırlama, davranışlarını çerçeveleme.

Aracı : İki şey arasında bağlantı kuran kimse, vasıta. Üretici ile tüketici arasında alım satım konusunda bağlantı kuran ve bundan kazanç sağlayan kimse, mutavassıt, komprador. İhracatçının ihracattan doğan alacaklarının büyük bir bölümünün malın yüklenmesinden hemen sonra, kalan kısmının ise para, malı alandan tahsil edildiğinde bir aracı banka tarafından ödenmesini sağlayan kredi veya yatırım tekniği. Ara bulucu.

Kullanılma : Kullanılmak işi.