Assembly hall türkçesi Assembly hall nedir

Assembly hall ingilizcede ne demek, Assembly hall nerede nasıl kullanılır?

Assembly : Derleyici. Kongre. Montaj. İçtima. Çevirme. Bilgisayar, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Topluluk. Kurguya hazırlık olmak üzere, bir gün içinde birikmiş çekimlerin değişik çevirimlerini ve bunlarla ilgili ses kuşaklarını bir araya getirme. Dizileme. Özel bir amaçla bir araya toplanmış insanlar.

Hall : Üniversite binası. Konak. Yemekhane. Hol. Toplantı salonu. Kabul salonu. Okul binası. Salon. Oturma salonu. Koridor.

Assembly area : İçtima alanı. Toplanma alanı.

Assembly industry : Yurtiçinde veya yurtdışında üretilen parçaların bir araya getirilerek sonul mala dönüştürüldüğü sanayi. Montaj sanayii. Montaj sanayi.

Assembly language : Makine dili. Assembler dili. Çeviri dili. Çevirici dili. Assembly dili. Bilgisayar diline paralel olan temel programlama dili. Donanım dili. Birleştirici dil.

Assembly line : Montaj üretim hattı. Kurma hattı. Montaj hattı. Montaj bandı. Özellikle otomobil imalatında kullanılan bir süreç. Seri üretim hattı.

İngilizce Assembly hall Türkçe anlamı, Assembly hall eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Assembly hall ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Meeting room : Toplantı odası.

Board room : Yönetim kurulu odası.

Auditorium : Sinema, televizyon, tiyatro alanlarında kullanılır. Sinemanın, film gösterimini izleyenlere ayrılmış, sıra koltuklu, önde görüntülük, arkada gösterim odacığı, yanlarda çıkış kapıları, üstte balkonları bulunan geniş yeri. Seslendirme, sonradan seslendirme, sözlendirme, vb. çalışmaların yapıldığı, ses geçirmez, sesdağılımı düzgün salon. Konser salonu. Konferans salonu. Dinleti salonu. Seyir yeri. Salon. Dinleme salonu. Seyircilerin bulunduğu kapalı ya da açık alan.

Auditoria : Konser salonu. Konferans salonu. Oditoryum.

Hall : Kabul salonu. Geniş oda. Üniversite binası. Okul binası. Büyük salon. Yurt. Hol. Antre. Salon.

Assembly room : Montaj mahalli.

Auditoriums : Konferans salonu. Oditoryumlar. Konser salonu. Oditoryum.

Assembly hall synonyms : meeting hall.