Beaconed türkçesi Beaconed nedir

Beaconed ingilizcede ne demek, Beaconed nerede nasıl kullanılır?

Beacon fire : Uzaktan görülebilen ateş (genellikle uyarı amaçlı kullanılır). İşaret ateşi.

Beacon frame : Hat kesintisi iletisi.

Beacon light : Geçmekte olan deniz araçlarına uyarı amaçlı olarak ışık gösteren kule. İşaret kulesi. Fener. Parıldak. İşaret ışığı.

Beacon message : Hat kesintisi iletisi.

Beacon tracking : Parıldak yardımıyla izleme.

Boundary beacon : Giriş farı. Sınırlama ışığı.

Belisha beacon : Yaya geçidi lambası.

Aerodrome beacon : Havaalanı bikını. Alan farı. Meydan tanıtma feneri. Havaalanı işaret ışığı. Meydan farı. Hava meydanı lambası.

Light beacon : Işıklı işaret. Parıldak.

Airway beacon : Havayolu işaret lambası. Havayolu biykını.

İngilizce Beaconed Türkçe anlamı, Beaconed eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Beaconed ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Direct : Komuta etmek. Yolu tarif etmek. Bilgisayar, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Çevirmek. Doğrudan. Bir oyunu, oyunculuk, dekor, ışıklama ve bütün uygulayım öğeleri ile uyumlu bir biçimde seyirciye sunmak. sahneye koymak da denir. Yönetmenlik yapmak. Tiyatroyu yönetmek. bir tiyatro yapıtının sahnelenmesi işini yönetmek. Doğrultmak. İdare etmek.

 

Charactered : Nevi şahsına münhasır bir kimse. Oymak. Kişilik. Şahıs. Özyapı. Belirli bir tipte kişilik veya karakteri olan. Karakter. Harf. Tip bir kimse.

Scored : Partisyon yazmak. Şanslı olmak. Sıyrıklı yüzey. Çizmek. Sayı yapmak. Çentiklenmiş. Çentiklemek. Değerlendirmek. Azarlamak. Gol atmak.

Fronted : Bakmak. Yönelmek. Dönmek. Cephesini düzenlemek. Karşı olmak. Önderlik etmek.

Homers : Georgia eyaletinde yerleşim yeri. Homing güdüm radyofarı. İllinois eyaletinde yerleşim yeri. Louisiana eyaletinde yerleşim yeri. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Homeros. Alaska eyaletinde şehir. New york eyaletinde yerleşim yeri.

Punctuates : (sözü) ikide bir kesmek. Noktalama işaretlerini koymak. Sözünü kesmek. Noktalamak. Araya girmek. Noktalama işaretleri koymak. Lafını kesmek. Vurgulamak.

Directional beacon : Yön alıcısı.

Pathfinders : Kaşif. Kılavuz. Rehber. Çığır açan kimse.

Shine : Cila. Çevirmek (bir ışığı bir yere). Isınmak. Parlaklık. Işıldamak. Kendini göstermek. Parlatma. Parıldamak. Parlamak. Cilalama.

Directs : Doğrudan. Adres yazmak (gönderiye). Direkt. Yönetmek. Yönetmenlik yapmak. Aydınlatmak. Yolu tarif etmek. Direktif vermek. İdare etmek.

Beaconed synonyms : cue light, loadstar, instruct, notate, clue, give somebody a lead, badge, lead, homering, radio beacon, instructive, notating, watch fire, lead off, advisor, bodement, bengal lights, front, clew, balefire, pathfinder, characters, notates, clueing, cured, badges, balefires, corresponding to, ticking off, lodestar, tick off, correspond to, beam.

 

Beaconed zıt anlamlı kelimeler, Beaconed kelime anlamı

Unseasoned : Alışmamış. Kurutulmamış. Baharatsız. Çeşnisiz. Yaş (tahta). Tecrübesiz. Sezonu geçmiş. Acemi. Fırınlanmamış (tahta).

Invalid : Sakat. Hasta. Boş. Geçersiz. Hükümsüz. Çürüğe çıkarmak. Harp malulü. Hastalıklı. Yatalak.