Directional beacon türkçesi Directional beacon nedir

  • Radyofar.
  • Yön alıcısı.

Directional beacon ingilizcede ne demek, Directional beacon nerede nasıl kullanılır?

Directional : Yön sinyali alan. Yön. Sinyal gönderen. Yön ile ilgili. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Yönelmiş. Yönlü. Geliş, yansıma, ışınım, yayınım gibi özellikleri sınırlı bir açıda olan bazı optik, elektronik araçların özelliğini belirtir genel terim. İstikamete ait. Yönelimli.

Beacon : İşaret koymak. İşaret kulesi. İşaret. Deniz feneri. İşaret ateşi. Alandaki işaret ışıkları. Yol göstermek. Havaalanlarındaki işaret ışıkları. Fener. Uyarı ışığı.

Directional accuracy test : Yönsel doğruluk sınaması.

Directional antenna : Yöneltici anten. Yöneltmeli dalgalık. Yönlendirici anten. Yöneltilmiş anten. Yalnız bir doğrultuda yayın yapan verici ya da yalnız bir doğrultudan gelen yayınları alan alıcı dalgalık. Tevcihli anten. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Yönlü anten. İstikamet anteni. Yöneltmeli anten.

Directional derivative : Yöneltili türev. Yönlü türev. Yönsel türev.

Directional link : Telsiz bağlantısı. Çok engebeli yerlerde ya da çok geniş bir televizyon ağı kurulmak istendiğinde, minidalga yardımıyla, birbirini görebilen iki uzak nokta arasında kurulan bağlantı. dışarıda canlı yayınlarda, yayın arabasından işliğe ya da verici yayaca, işlikten verici yayaca minildalga yardımıyla kurulan bağlantı. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

 

İngilizce Directional beacon Türkçe anlamı, Directional beacon eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Directional beacon ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Beacon : Deniz feneri. Uyarı ışığı. Yol gösteren sinyal. Fener. İşaret ışığı. İşaret koymak. Trafik lambası. Havaalanlarındaki işaret ışıkları. Alandaki işaret ışıkları. İşaret kulesi.

Beacons : Trafik lambası. İşaret kulesi. Fener. İşaret ateşi. Uyarı ışığı. Yol gösteren sinyal.

Radio beacon : Radyo biykın. Radyo parıldağı. Radyo sinyal vericisi. Telsiz parıldağı.

Beaconed : Parıldak. Yol göstermek. İşaret ışığı. İşaret ateşi. Yol gösterici. İşaret koymak. İşaretlemek. İşaret. Alandaki işaret ışıkları.