Body language türkçesi Body language nedir

  • Kişiler arası ilişkilerde insanların vücut hareketleriyle anlaşmaları.
  • Beden işaretleri.
  • Beden dili.
  • Vücut dili.
  • Lisan-i hal.

Body language ile ilgili cümleler

English: Ali made the comment so offhandedly that at first it seemed unimportant, but then I saw the tension in his face and his body language and it quickly became clear that it really meant the world to him.
Turkish: Ali öyle düşüncesizce yorum yaptı ki başlangıçta önemsiz gibi görünüyordu fakat sonra onun yüzündeki ve beden dilindeki gerilimi gördüm ve bunun onun için gerçekten dünya kadar önemli olduğu çabucak ortaya çıktı.

Body language ingilizcede ne demek, Body language nerede nasıl kullanılır?

Body : Öz yankılı telli çalgıların içi boş geniş bölümü. Hacim. Ceset. Kurul. Birlik. Madde. Yığın. Beden. Bilgisayar, gitar, iktisat alanlarında kullanılır. Cüsse.

Language : Dili. Mesleki dil. Lisan. Dil. Konuşulur. Edebiyat.

Body activities : Vücut faaliyetleri.

Body and soul : Vücut ve ruh. Bütün benliğiyle. Tüm varlığıyla. Tüm benliğiyle. Bütün kalbiyle. Bütün varlığıyla. Canla başla. Bir kimsenin fiziksel ve ruhsal yönleri.

Body axes : Gövde ekseni.

Body axis : Vücut ekseni.

İngilizce Body language Türkçe anlamı, Body language eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Body language ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Paralinguistics : Konuşma dilinde yüz ifadeleri. Ton ve jestlerle ilgili dilbilgisi. Güzel konuşma bilgisi. Ses tonu gibi mesajın anlamını tamamen değiştirebilen öğeler.