Calamander türkçesi Calamander nedir

  • Bir cins sert ağaç.
  • Mobilya yapımında kullanılan bazı tropikal asya ağaclarının siyah veya kahverengi çizgili sert tahtası.
  • Abanoz tahtası.

Calamander ingilizcede ne demek, Calamander nerede nasıl kullanılır?

Calamanco : Bir tarafı kareli yada baskılı parlak yünlü kumaş.

Calamar : Kalamar.

Calamares : Gıda olarak pişirilip servis edilen kalamar.

Calamari : Gıda olarak pişirilip servis edilen kalamar. Kalamar.

Calamaries : Kalamar.

Calamary : Kalamar.

Calamars : Kalamar.

İngilizce Calamander Türkçe anlamı, Calamander eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Calamander ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Fire iron : Maşa. Set of utensils used for handling and tending a fire in a fireplace (set includes tongs, shovel, poker and brush). Ocak maşası. Ocak küreği. Ocak demiri.

Amphibian : Hem karada hem de denizde yaşayan canlı. Amfibi araç. Amfibi hayvan. Suda ve karada yaşayabilen. Karada ve suda çalışabilen. Hem suda hem karada yaşayabilen hayvan. Amfibyum. Hem karada hem de suda işleyebilen taşıtlar. Yüzer gezer araç. İkiyaşayışlı.

Lungless salamander : Akciğersiz semender.

Triton : Neptün gezegeninin aylarından biri. Deniz salyangozu. Triton. Semender. (bilgisayar) pentium işlemciler için hızlı çip yongası. Trityum çekirdeği. Bir proton ve iki nötrondan oluşan trityum (h-3) çekirdeği. (mitoloji) yunan deniz tanrısı poseidon'un oğlu ve hizmetkarı. Balık tanrısı.

 

Giant salamander : Dev salamander.

Hellbender : Su semenderi. Baş belası. Gizli solungaçlı semender. Kuyruklu iki yaşamlılar (urodela) takımının, gizli solungaçlıgiller (cryptobranchidae) familyasından, 40 cm kadar uzunlukta, yırtıcı, ohio vadisi sularında yaşayan bir tür.

Poker : Gelberi. Poker. Ocak süngüsü. Ölçer. Ocak demiri. Süngü. Ocak veya soba demiri veya maşası. Isıtma kazanında kömürün karıştırılmasını sağlıyan demir çubuk. Ateş demiri. Ateş süngüsü.

Siren : Denizkızı. Semender. Canavar düdüğü. Alarm. Deniz kızı. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Baştan çıkarıcı kadın. Büyüleyici güzellikte bir kadın. Çekici ve tehlikeli kadın. Siren.

Newt : Sukeleri. Semender. Su keleri.

Calamander synonyms : alpine salamander, western red backed salamander, salamandra atra, climbing salamander, plethodont, salamandra maculosa, ambystomid, web toed salamander, blind eel, stove poker, plethodon vehiculum, rhyacotriton olympicus, european fire salamander, olm, ambystomid salamander, congo snake, fire hook, amphiuma, proteus anguinus, salamandra salamandra, spotted salamander, congo eel, olympic salamander, fire salamander, worm salamander, mud puppy, dicamptodon ensatus, necturus maculosus, plethodon cinereus, slender salamander, eastern red backed salamander, dicamptodon, dicamptodontid.