Calamar türkçesi Calamar nedir

Calamar ingilizcede ne demek, Calamar nerede nasıl kullanılır?

Calamares : Gıda olarak pişirilip servis edilen kalamar.

Calamari : Kalamar. Gıda olarak pişirilip servis edilen kalamar.

Calamaries : Kalamar.

Calamars : Kalamar.

Calamary : Kalamar.

Calamine : Sulu çinko silikat. Kalamin. Tutya taşı. Tutyataşı.

Calamander : Mobilya yapımında kullanılan bazı tropikal asya ağaclarının siyah veya kahverengi çizgili sert tahtası. Bir cins sert ağaç. Abanoz tahtası.

Calamines : Sulu çinko silikat. Kalamin. Tutyataşı. Tutya taşı.

Calamities : Afet. Afat. Felaket. Sefalet. Musibet. Yoksulluk. Bela.

Calamitousness : Şanssızlık. Talihsizlik.

İngilizce Calamar Türkçe anlamı, Calamar eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Calamar ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Squid : 1 sterlin. Mürekkep balığı. Kafadan ayaklılar (cephalopoda) sınıfından, 20 cm kadar uzunlukta, söbe biçiminde vücutlu, 8 kollu ve 2 uzun dokunaçlı olan, denizlerde yaşayan bir yumuşakça türü. Mürekkepbalığı. Kendine fazla güvenen ancak yetenekleri kısıtlı olan yarışçı. (abd) denizci. Aşırıiletken nicemsel girişim aygıtı anga. Supya.

Din : Gürültü. Tekrar tekrar söylemek. Gürlemek. Patırtı. Yankılanmak. Şamata. Söyleyip durmak. Kafasını şişirmek. Çınlamak. Gürültü etmek.

 

Blare : Bağırmak. Herkese ilan etmek. Boru gibi ses çıkarmak. Boru sesi çıkartmak. Zırıltı. Yüksek ve istenmeyen ses. Bangır bangır çalmak. Rahatsız edici ses. Yüksek ses. Cızırtı.

Calamari : Gıda olarak pişirilip servis edilen kalamar.

Blaring : Boru sesi çıkarmak. Yüksek sesle çalmak. Yüksek ve tiz ses. Bangır bangır çalmak.

Squids : Mürekkepbalığı. Supya. Sürekli kendini öven motorcu tip. 1 sterlin. Mürekkep balığı. Aşırıiletken nicemsel girişim aygıtı anga. Kendine fazla güvenen ancak yetenekleri kısıtlı olan yarışçı. (abd) denizci.

[#loligo Loligo] : Kafadan ayaklılar (cephalopoda) sınıfından, vücudu uzun ve koni biçiminde, yenen türlerine kalamar denen bir yumuşakça cinsi. Loligo. Mürekkepbalığı familyası.

Calamar synonyms : calamary, calamaries, calamars, clamour, noise, demand, cacophony.

Calamar ingilizce tanımı, definition of Calamar

Calamar kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A cephalopod, belonging to the genus Loligo and related genera. There are many species. They have a sack of inklike fluid which they discharge from the siphon tube, when pursued or alarmed, in order to confuse their enemies. Their shell is a thin horny plate, within the flesh of the back, shaped very much like a quill pen. In America they are called squids. [Bakınız: Squid].