Capybara türkçesi Capybara nedir

  • Su kobayı.
  • Biyoloji alanında kullanılır.
  • Kemiriciler (rodentia) takımının, kobaygiller (caviidae) familyasından, 120 cm kadar uzunlukta, kuyruğu olmayan, tüyleri kaba, güney amerika'da göl ve ırmak kenarlarında toplu halde yaşayan kemiricilerin en büyüğü.
  • Kapibara.
  • Güney amerika'nın göl ve nehir kenarlarında yaşayan iri kuyruksuz kemirgen.
  • Hint domuzuna benzer kemirici hayvan.

Capybara ingilizcede ne demek, Capybara nerede nasıl kullanılır?

Capybaras : Hint domuzuna benzer kemirici hayvan. Güney amerika'nın göl ve nehir kenarlarında yaşayan iri kuyruksuz kemirgen. Kapibara.

İngilizce Capybara Türkçe anlamı, Capybara eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Capybara ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abiotic factor : Canlı varlıkların hayatlarını önemli derecede etkileyen iklim faktörleri, toprağın özellikleri, suyun kimyasal yapısı gibi faktörler. Abiyotik faktör. Canlı varlıkların hayatlarını önemli derecede etkileyen, iklim faktörleri, toprağın özellikleri ve suyun kimyasal yapısı gibi faktörler.

A cell : Mayalarda eşeyli üreme sırasında alfa hücresiyle beraber zigotu oluşturan hücre. A hücresi.

A chromosome : Diploit bir kromozom takımındaki normal kromozomlar, b kromozomunun zıddı ve normalden fazla olan kromozomlar. A kromozomu.

 

Aardvark : Damarlı dişliler (tubulidentata) takımının, yer domuzugiller (orycteropodidae) familyasından, 100 cm kadar uzunlukta, 30 cm kadar kuyruğu olan, afrika'da kazdığı inlerde yaşayan bir tür. Yerdomuzu. Yer domuzu. Karınca yiyen. Borudişli.

Aardvarks : Yer domuzugiller. Memeliler (mammalia) sınıfının, etenliler (placentalia) alt sınıfından, az sayıda ve sütun biçiminde sıralanmış ve her birinin bir kanalı olan minesiz ve köksüz dişleri olan, ağızları boru biçiminde uzamış, kulakları büyük, seyrek kıllı, parmaklarında büyük kanca şeklinde tırnakları olan türlere sahip bir takım. Damarlı dişliler. Memeliler (mammalia) sınıfının, damarlı dişliler (tubulidentata) takımından, vücutları aralıklı olarak kıllarla örtülü, parmakları ve kulakları büyük, kanca tırnaklı türleri içine alan bir familya. Yerdomuzu.

Abductor muscle : Bir bacak ya da herhangi bir bölgeyi dışa doğru çeken kas. abdüktör kas. Uzaklaştırıcı kas. Abdüktör kas.

A site : Ribozomun üzerinde amino asit taşıyan taşıyıcı rna ların bağlandığı yer. aminoasil yeri, aminoaçil yeri. A yeri.

Abacus bodies : Abacus cisimcikleri. Dişteki odontoblast hücrelerinde içleri muntazam dizilmiş kalsiyum granülleri ve kollagen öncülerini içeren golgi kesecikleri.

Gnawer : Kemirgen. Kemiren.

Capybara synonyms : capibara, hydrochoerus hydrochaeris, capybaras, abiotic environment, abramis zone, rodent, a protein, aardwolf, a cells, acacia, abo blood groups system, abambulacral area.

Capybara ingilizce tanımı, definition of Capybara

Capybara kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A large South American rodent (Hydrochærus capybara) Living on the margins of lakes and rivers. It is the largest extant rodent, being about three feet long, and half that in height. It somewhat resembles the Guinea pig, to which it is related. Called also cabiai and water hog.