Meliorism türkçesi Meliorism nedir

  • İyimserlik.
  • İyimserlik inancı.
  • İnsan çabasıyla dünyanın daha yaşanılabilir bir yer haline getirileceğine inanan görüş.
  • Dünyanın düzeldiği inancı.

Meliorism ingilizcede ne demek, Meliorism nerede nasıl kullanılır?

Meliorist : Dünyanın iyileştiğine inanan kimse. İyimser kimse.

Meliorate : Düzeltmek. İyileştirmek. İyileşmek. Islah etmek. Düzelmek.

Meliorated : İyileştirmek. İyileşmek. Düzeltmek. Düzelmek.

Meliorates : İyileşmek. İyileştirmek. Düzeltmek. Düzelmek.

Meliorating : Düzelmek. İyileştirmek. İyileşmek. Düzeltmek.

Meliorative : Yücelten. Kötü anlamlı bir kelimenin zamanla iyi bir anlam kazınması olayı: et.’de çok defa yablak «kötü, fena» kelimesi ile birlikte kullanılan yabız yablak «kötü, fena» anlamından xvı. yüzyıldan sonraki gelişme ve ses değişmesi ile bugün tt.’de yavuz şekline ve «iyi, yiğit, kahraman» anlamlarına dönüşmüş olması gibi. yavuz sultan selim; o yavuz adamdır vb. yahşı «iyi» kelimesinin zıt anlamlısı olan yaman «kötü» kelimesindeki anlam iyileşmesi de yavuz’a paralel bir gelişme göstermiştir. aynı gelişme et. emgek «ızdırap, eziyet, mihnet» emgek emgenmek «acı çekmek, ızdırak çekmek» kelimesinden değişen emek «çekilen zahmet, herhangi bir iş için gösterilen özen, harcanan beden ve kafa gücü» kelimesi için de söz konusudur: bu gelişmede onun büyük emeği vardır vb. Düzelten. İyileştiren. Anlam iyileşmesi. İyileştirici. Islah eden. Düzeltici. Yükseltici.

 

Meliorations : İmar işleri. İyileştirme. Düzeltme. Islahat. Islah. İyilenme.

Ameliorations : İyileşme. Tadil. Anlam yücelmesi. Düzelme. Ameliyorasyon. Islah. Düzeltme. İmar ve ihya etme. Gelişme. İyileştirme.

Ameliorated : Geliştirmek. Islah etmek. Ondurmak. Düzeltmek. İyileştirmek. İyileşmek. Abat eylemek. Gelişmek. Düzelmek.

Amelioration : Düzeltme. Anlam yücelmesi. İyileştirme. Düzelme. Islah. Tadil. Gelişme. İmar ve ihya etme. Ameliyorasyon. İyileşme.

İngilizce Meliorism Türkçe anlamı, Meliorism eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Meliorism ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Belief : Fikir. İtikat. Akide. Düşünce. İman. Herhangi bir öneriyi doğru diye benimseme. İnanç. Güven. Kişiliğin derinliğine sızmış ve tüm öteki süreçlerde yansıması olan en süreğen biliş ve inanışlardan her biri. Kanı.

Sunny side : Georgia eyaletinde şehir. Aydınlık taraf. İyimser taraf. Gün yanı. Güneşli taraf. Kuz yanına göre, bol güneşli yamaç. (olayların veya hayatın veya herhangi bir şeyin) iyi veya iyimser veya neşeli veya yararlı veya olumlu tarafı.

Sanguineness : İnanç. Ümitlilik. Güven. Kırmızı cilt rengine sahip olma özelliği. İtimat. Ümitli olma. Kızıllık. Kan rengine sahip olma özelliği. Kırmızılık.

Optimisms : Nikbinlik. Optimizm.

Optimism : Nikbinlik. Optimizm.

Hopefulness : Umutluluk. Fazlaca. Ümitli olma. Ümitlilik. Ümit verici durum. Umut verme.

Meliorism zıt anlamlı kelimeler, Meliorism kelime anlamı

Unbelief : İmansızlık. İnançsızlık.

Meliorism ingilizce tanımı, definition of Meliorism

Meliorism kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : The doctrine that there is a tendency throughout nature toward improvement.