Meliorate türkçesi Meliorate nedir

Meliorate ingilizcede ne demek, Meliorate nerede nasıl kullanılır?

Meliorated : İyileşmek. İyileştirmek. Düzeltmek. Düzelmek.

Meliorates : Düzeltmek. Düzelmek. İyileşmek. İyileştirmek.

Ameliorate : Düzelmek. İyileşmek. Gelişmek. Düzeltmek. Abat eylemek. İyileştirmek. Geliştirmek. Islah etmek. Ondurmak.

Ameliorated : Düzelmek. İyileştirmek. Gelişmek. Geliştirmek. Abat eylemek. Ondurmak. Islah etmek. Düzeltmek. İyileşmek.

Ameliorates : Geliştirmek. Düzelmek. İyileştirmek. Gelişmek. İyileşmek. Ondurmak. Islah etmek. Düzeltmek. Abat eylemek.

Meliorations : Islah. Islahat. İmar işleri. İyileştirme. İyilenme. Düzeltme.

Amelioration : Islah. Gelişme. İyileşme. Düzeltme. Ameliyorasyon. Anlam yücelmesi. İmar ve ihya etme. Tadil. Düzelme. İyileştirme.

Soil amelioration : Toprak ıslahı.

Ameliorative : İyileşebilir. İyileştirilebilir. Düzelebilir.

Ameliorator : Yenileyici. Yenilikçi. Düzelten kimse.

İngilizce Meliorate Türkçe anlamı, Meliorate eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Meliorate ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Aid : İane. Yardim etmek. Yardım. Yardımcı olmak. Yardımcı. Bir iktisadi karar biriminin kendi iktisadi gücünü ve olanaklarını başka birisi için kullanması. gelişmiş ülkelerin veya uluslararası kuruluşların, azgelişmiş ülkeleri iktisadi olarak kalkındırmak veya sosyal amaçlarla verdikleri çok düşük faizli veya karşılıksız aktarımlar. krş. bağış, bağlı kredi, bağlı olmayan kredi, koşullu kredi. Destek. El uzatmak. İnfak. Bilgisayar, iktisat alanlarında kullanılır.

 

Surge : Dalgalar halinde yayılmak. Kabarmak. Artmak. Dalgalanmak. İnip çıkma. Akın akın gitmek. Taşma. Aniden yükselmek. Dev dalga. Hürya etmek.

Ameliorates : Ondurmak. Geliştirmek. Abat eylemek. Gelişmek.

Sublimate : Bilinçaltındaki güdüleri iyiye yönlendirmek. Yüceltmek (isteği). Yüceltmek. Süblimleştirmek. Yüceltme. Arıtmak. Tasfiye etmek. Süblime. Yükseltme. Katı durumdan gaz durumuna geçirmek.

Alleviate : Hafiflemek. İçine su serpmek. Azaltma. Teskin etmek. Yatıştırmak. Azaltmak. Bastırmak. Yatıştırma. Dindirmek. Hafifleme.

Arranges : Yoluna koymak. Aranje etmek. Planlamak. Sıraya koymak. Düzenlemek. Hazırlamak. Kararlaştırmak. Ayarlamak. Sıralamak.

Alter : Evirmek. Değişmek. Değiştirmek. Değişiklik yapmak. Hadım etmek. Başka türlü olmak. Değişiklik geçirmek. Başkalaştırmak. Başkalaşmak.

Condition : Koşullamak. Gerekli ya da zorunlu olan şey. İkmal. Bilgisayar, sosyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Koşullandırmak. Toplumsal durum. Form. Genel sağlık durumu. Düzenlemek. Hal.

 

Bowdlerize : Bir eserin açık saçık görülen yerlerini çıkarmak. Sansürlemek. Uygunsuz kısımları çıkarmak. Sansür uygulamak. Sansürden geçirmek. Arındırmak (zararlı içerik vb).

Bounce back : Durumu iyiye gitmek. Toparlanmak. Kendini toparlamak. Kendini toplamak.

Meliorate synonyms : fancify, distill, enhance, palliate, arrange, advance, lift, purify, bushel, ameliorating, emend, amended, furbish up, bettering, bowdlerising, regenerate, get over, mend, see the light, prettify, relieve, fructify, get well, ameliorated, recuperate, make pure, chastens, chast, get better, clearing up, better, cicatrise, cicatrized.

Meliorate zıt anlamlı kelimeler, Meliorate kelime anlamı

Break : Çözmek. Fırlamak. Dizginlemek. Çatlatmak. Açmak. Ağarmak. Sınmak. Tan. Yakın dövüşü bırakmak. Yıkmak.

Worsen : Gerilemek. Daha kötü bir hale getirmek. Daha kötü olmak. Daha da kötü olmak. Kötüye gitmek. Fenalaşmak. Daha da kötüleştirmek. Kötüleşmek. Beter etmek. Kötüleştirmek.

Uglify : Güzelliğini bozmak. Çirkinleştirmek.

Meliorate antonyms : deprive, get worse, deteriorate.

Meliorate ingilizce tanımı, definition of Meliorate

Meliorate kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : To soften. To improve. To make better. To ameliorate. To make more tolerable. To grow better.