Chanukah türkçesi Chanukah nedir

  • Işık festivali.
  • Makabilerin antiochus epiphanes'e karşı elde ettikleri başarı ve sinagog'un tekrar tahsisinin anısına kutlanan ve 8 gün süren bir musevi festivali.
  • Hanukkah (hanukah).
  • Hanukah.
  • Işık bayramı.

Chanukah ingilizcede ne demek, Chanukah nerede nasıl kullanılır?

Chanukkah : Hanukkah. Işık bayramı. Işık festivali. Hanukah. Makabilerin antiochus epiphanes'e karşı elde ettikleri başarı ve sinagog'un tekrar tahsisinin anısına kutlanan ve 8 gün süren bir musevi festivali.

Chan : Zen. Bir soyadı (çince). Baş çin budizm okulu. Nadir bir kadın adı. Yerli çin taoizm'i tarafından etkilenmiş olan çin adaptasyonu bir hindu meditasyon. Japonya'da uygulanan budist dini.

Chana : Güney asya'da yemek yapımında kullanılan ev yapımı peynir.

Chanc : Bir üniversitenin yönetici görevlisi (abd). Belirli yarğıçların sıfatı. Bir yüksek mahkeme rahibi (katoliklik). Bir kral veya diğer önemli görevlilerin danışmanı. Belirli avrupa ülkelerinde başbakan.

Chance : Rastlantı sonucu oluşmak. Rastlantısal. Olayların özünde yer almayıp, başka olayların belli bir olay üzerindeki etkisinde yer alan ve ortaya çıkabileceği gibi çıkmıyada bilen özellik. Bir olayın gerçekleşme olasılığının çok sayıda bağımsız etkenin zamandaş işleyişi sonucu olduğu ya da salt rastlantıya bağlı kaldığı durum. Riske girmek. Tesadüfen olmak. Göze almak. Risk. Şans eseri olan.

 

Chance on : Yolu düşmek. Rastlantı sonucu bulmak. Rastgelmek. Tesadüf etmek. Rastlaşmak. Tesadüfen bulmak. Karşılaşmak. Tesadüfen karşılaşmak. Rastlamak. Şans eseri bulmak.

Chance medley : Kasıtsız cinayet. Meşru müdafaa sırasında adam öldürme. (bir kavga sırasında) kazara adam öldürme.

Chance event : Tesadüfi olay.

Chance upon : Rastlantı sonucu bulmak. Rastlamak. Rastgelmek. Tesadüfen bulmak. Karşılaşmak. Şans eseri bulmak. Tesadüf etmek. Rastlaşmak. Tesadüfen karşılaşmak.

Chance of selection : Bir örneklemede, örnek büyüklüğü ve tasarlanan seçme işlemine göre evren birimlerinin örneğe seçilme olasılığı, bk. örnek seçme. Örneğe girme olasılığı.

İngilizce Chanukah Türkçe anlamı, Chanukah eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Chanukah ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Hanukkah : Maccabees'in antiochus epiphanessekiz'in karşısında zafer kazandığı ve tapınağa yeniden bağlılığı kutlayan sekiz gün süren yahudi bayramı. Chanukkah.

Kislev : Musevi takvimine göre yılın üçüncü ayı.

Chanukkah : Hanukkah.

Jewish holy day : Yahudi kutsal günü. Yahudi halkının dini bayramı.

Feast of lights : Yahudi hanukkah bayramı.

Festival of lights : Hanuka. Sekiz gün süren ve makkabiler'in antiochus epiphanes'e karşı zafer kazanmalarının ve tapınağa yeniden bağlanmanın anısına kutlanan yahudi bayramı.

Chanukah synonyms : hannukah, channukkah, hanukah, tevet, feast of the dedication, chislev, feast of dedication, channukah, tebet.