Dormouse türkçesi Dormouse nedir

  • Biyoloji alanında kullanılır.
  • Fındıksıçanı.
  • Kakırca.
  • Fındıkfaresi.
  • Fare.
  • Fındık faresi.
  • Kemiriciler (rodentia) takımının, yediuyuklayangiller (gliridae) familyasından, 8 cm kadar uzunlukta, 7 cm kadar kuyruğu olan, karnı akımsı, sırtı kırmızı boz renkte, fındıklarda çok hasar yapan, avrupa'da yaşayan bir tür.

Dormouse ingilizcede ne demek, Dormouse nerede nasıl kullanılır?

Garden dormouse : Bahçe uyuklayanı. Kemiriciler (rodentia) takımının, yediuyuklayangiller (gliridae) familyasından, 13 cm kadar uzunlukta, 10 cm kadar kuyruğu olan, sırtı koyu boz rengi, karnı beyazımsı, avrupa'da dağlık yerlerde ve ormanlarda yaşayan, derin kış uykusuna yatan bir memeli türü.

Sleep like a dormouse : Ölü gibi uyumak.

Dormozoite : Hipnozoit. Dormozoit.

Endormorphism : İç başkalaşım. Komşu kayaç parçalarının sindirilmesi ya da içine sokulduğu kayaç çeperlerinin tepkisi ile, bir sokulma kayacının kendi içinde olan başkalaşım.

Dorm room : Yatakhane.

Dormant season : Dinlenme dönemi. Kış dönemi.

Dormant : Uyku halinde. Faal olmayan (yanardağ). Etkisiz. Sönmüş (yanardağ). Uykuda. Hareketsiz. Uyuyan. Keşfedilmemiş. Etkin olmayan. Uyuşuk.

Dormant capital : Ölü sermaye. Atıl kapital.

Dormancy : Metabolizmanın çok yavaşlatıldığı sakinlik ya da istirahat durumu. Uyku. Uyuşukluk. Hareketsizlik. Tohumun ana bitkiden ayrılıp çimleninceye kadar geçen, embriyonik faaliyetlerin sıfıra yakın olduğu dönem. bitkilerde ışık, ısı ve su gibi maddelerin yetersiz olduğu dönemlerde gelişmelerini yavaşlattıkları ya da durdurdukları dönem. Dinlenme. Dormansi. Uyku hali.

 

Dormant bud : Durgun tomurcuk. Dinlenme tomurcuğu. Kış tomurcuğu.

İngilizce Dormouse Türkçe anlamı, Dormouse eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Dormouse ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abo blood groups system : Dokuz numaralı insan kromozomunda bulunan ve kırmızı kan hücresinde belli antijenleri gösteren bir alel sistemi. Abo kan grupları sistemi.

A site : A yeri. Ribozomun üzerinde amino asit taşıyan taşıyıcı rna ların bağlandığı yer. aminoasil yeri, aminoaçil yeri.

Aardwolf : Bir sırtlanın özelliklerine sahip ve esas olarak böceklerle özellikle termitlerle beslenen güney ve doğu afrika yerlisi çizgili memeli. Etçiller (carnivora) takımının, sırtlangiller (hyaenidae) familyasından, 80 cm kadar uzunlukta, 30 cm kadar kuyruğu olan, bütün sırtı boyunca uzanan bir yelesi olan, kuzey afrika'da yaşayan bir tür. Yeleli sırtlan.

 

Moused : Tampon. Mouse. Fare avlamak. Çekingen tip. Sıçan. Mahcup. Tıkalı boruları açma topu. Fare tutmak.

Abductor muscle : Abdüktör kas. Bir bacak ya da herhangi bir bölgeyi dışa doğru çeken kas. abdüktör kas. Uzaklaştırıcı kas.

Mice : Korkaklar. Fareler.

Acacia : Mimoza. Arap zamkı. Küstüm otugiller (mimosaceae) familyasından, parçalı yapraklı, sarı çiçekli, çanak ve taç yaprakları 4-5 parçalı, park ve bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilen, ülkemizde doğal olarak yayılış gösteren çalı ya da ağaç formundaki bitkiler. Salkım ağacı. Akasya. Akasya sakızı.

Mouse : Fare avlamak. Bilgisayar, biyoloji alanlarında kullanılır. Mahcup. Fare tutmak. Tıkalı boruları açma topu. Memeliler (mammalia) sınıfının, kemiriciler (rodentia) takımından, sıçanımsılar'a (myomorpha) mensup memelilerin genel adı. Tampon. Sıçan. Çekingen tip.

Abambulacral area : Abambulakral bölge. Derisi dikenlilerin tüp ayak taşımayan ve genellikle madreporitin de yer aldığı vücut bölgesi.

Dormouse synonyms : lerot, glis glis, family gliridae, gliridae, muscardinus avellanarius, hazel mouse, rats, abiotic environment, rodent, a cells, a protein, mouses, abiotic factor, house mouse, a cell, aardvark, dormice, abramis zone, abacus bodies, aardvarks, rat, gnawer, loir, a chromosome.

Dormouse ingilizce tanımı, definition of Dormouse

Dormouse kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : So called because they are usually torpid in winter. A small European rodent of the genus Myoxus, of several species. They live in trees and feed on nuts, acorns, etc.