Endocranial türkçesi Endocranial nedir

  • Kafatasının içinin.
  • Kafatasının içine ait.
  • Endokraniyal.

Endocranial ingilizcede ne demek, Endocranial nerede nasıl kullanılır?

Endocranium : Kafatasının iç yüzeyi. Dura mater. Endokraniyum. Kafatasının iç kaplaması (anatomi terimi).

Endocrane : Kafatası iç yüzeyi. Kafatasının iç yüzeyi.

İngilizce Endocranial Türkçe anlamı, Endocranial eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Endocranial ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Tissue layer : İnce kağıt tabakası.

Skull : Çok çalışkan öğrenci ya da işçi. Baş iskeleti. Kafa. Birayı bir dikişte içmek. Oral seks. Omurgalılarda beyin ve duyu kapsüllerini taşıyan yapı. Skül. Omurgalılarda beyni içine alan baş bölgesinin sert kemik ya da kıkırdaksı kısmı. Kranyom.

Membrane : Film. Geçirimsiz ya da yarıgeçirgen duvar, ayırma perdesi. Hücre zarı. bir dokuyu saran ince tabaka. dokunun çeşitli tabakalarını ayıran kat. hücre içi organelleri saran kılıf. membran. Membran. Perde. Diyafram. Zar. Kaplama. Bir yüzeyi örten, bir boşluğun iç yüzünü döşeyen veya iki oluşum arasında bölme oluşturan ince doku tabakası, cidar, çeper, membran. Örtenek.

Endocrine : İç salgı. İçsalgı ile ilgili. İç salgıbezi. İçsalgı. İç salgı ile ilgili. İç salgı bezleri. Endokrin. Kendine ait boşaltım kanalı olmayan bezler tarafından salgılanan, direkt olarak kana karışan ve çok az miktarı bile bir organı veya vücudun belli bir bölümünü etkileyen salgılar, endokrin. Bezin kana veya lenfe karışan salgısı, endokrin, hormon, inkretum.

 

Endocranial zıt anlamlı kelimeler, Endocranial kelime anlamı

Exocrine : Harici hormonal salgı. Dış salgı. Eksokrin. Salgılarını özel bir kanal aracılığı ile boşaltan. Salgılarını kanallar aracılığıyla vücut boşluklarına veya dışarı salan bez sistemleri. Ekzokrin. Dış hormonal salgı.