Folio türkçesi Folio nedir

 • Yazma ya da basım işinde kullanılacak kağıtların bir kez katlanarak iki yaprak oluşturması. bu boyda sayfalan olan kitap. (boy: 35-45 cm.; simge: 2°.).
 • Büyük ebatlı kitap.
 • Folyo.
 • Katlanmış kağıt.
 • Büyük boy (kitap).
 • Kitap yaprağı.
 • Büyük boy daktilo kağıt.
 • İki ya da dörde katlanmış yapraklardan oluşmuş kitap.
 • Yaprak.
 • Bilgisayar alanında kullanılır.
 • Büyük boy kitap.
 • Kağıt.
 • İki ya da dörde katlanmış kağıt tabakası.
 • Karşılıklı iki sayfa.
 • Birden fazla kat yaprak.
 • Bu biçimde katlanmış yapraklardan oluşmuş kitap.

Folio ingilizcede ne demek, Folio nerede nasıl kullanılır?

Folio column : Folyo kolonu. Defteri kebir sütunu.

Folio page number : Atanan sayfa numarası.

Folio verso : (latince) sayfanın arkasında. Sayfanın diğer tarafında. F.v.

Folioing : Katlanmış kağıt. Büyük ebatlı kitap. İki ya da dörde katlanmış yapraklardan oluşmuş kitap. İki ya da dörde katlanmış kağıt tabakası. Kitap yaprağı. Karşılıklı iki sayfa. Kağıt. Yaprak. Birden fazla kat yaprak. Folyo.

Foliolate : Yapraklı. Yapraksı.

Foliole : Küçük yaprak benzeri yapı. (botanik) yaprakçık. Küçük yaprak.

Portfolio : Bakanlık. Resim çantası. Makam. Evrak çantası. Portföy. Mevki. Borsa portföy. Resimler (ressamın yapıp bir araya getirdiği). Çıkın.

 

Folios : İki ya da dörde katlanmış yapraklardan oluşmuş kitap. Büyük ebatlı kitap. Büyük boy kitap. Birden fazla kat yaprak. İki ya da dörde katlanmış kağıt tabakası. Kitap yaprağı. Kağıt. Karşılıklı iki sayfa. Folyo. Yaprak.

Investment portfolio : Gerçek veya tüzel bir kişinin kazanç sağlamak amacıyla oluşturduğu mali varlıklar bütünü. Portföy. Yatırım portfolyosu. Yatırım portföyü. Bir kimseye ait yatırımların kaydı. Hisse senedi ve tahvil portföyü.

Foliose : Yapraksı. Yapraklı. Yapraklara ilişkin.

İngilizce Folio Türkçe anlamı, Folio eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Folio ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Leaves : Ruhsat. Müsaade. Yapraklar. İzin. Veda.

Papered : Kağıt yapıştırmak. Bedava bilet dağıtmak. Duvar kağıdı kaplamak. Duvar kağıdı ile kaplamak. Kağıtlamak. Kağıt kaplamak. Zımparayla düzeltmek. Örtbas etmek. Zımparalamak.

Accent bar : Vurgu çubuğu.

Page : Bir yazının sayfalarını numaralamak. Sayfaya numara vermek. Sayfaları numaralamak. Sayfa numarası vermek. Uşak. Otelde birini komiyle çağırttırmak. Çağrı cihazını aramak. Sayfa. Çağırmak.

Batch : Komşu. Boş film yapımında, aynı işlemden geçerek bir kezde gerçekleştirilmiş duyarkatlı yüzey. (aynı yapraktan çıkan boş filmler aynı duyarkat sayısıyla belirlenir). Harman. Bilgisayar, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Küme. Toplu iş. Sürü. Grup. Türküm.

 

Frond : Bileşik yaprak. Yaprak (biyoloji terimi). Yaprak ot. Eğreltiotu yaprağı. Hurma yaprağı. Eğreltiotu.

Abbreviate : Sadeleştirmek. Kırpmak. Özetlemek. İhtisar etmek. Kısaltmak.

Written language : Bir dilin lehçe veya ağızlarından biri üzerine kurulan ortak dilin yazıda kullanılması sonucunda ortaya çıkan yazılı dil. karahanlı yazı dili, çağatay yazı dili, türkiye türkçesi yazı dili, özbek yazı dili, türkmen yazı dili gibi vıı. yüzyıldan bugüne gelinceye kadar kurulmuş olan çeşitli yazı dilleri, ingiliz yazı dili, rus yazı dili vb. karşıtı konuşma dili’dir. Yazı dili.

Book : Yer ayırtmak. Yer tutmak. Defter. Liste. Tutmak. Ayırtmak. Deftere işlemek. Opera metni. Peylemek. (yer) ayırtmak.

Emulsion batch : Boş film yapımında, aynı işlemden geçerek bir kezde gerçekleştirilmiş duyarkatlı yüzey. (aynı yapraktan çıkan boş filmler aynı duyarkat sayısıyla belirlenir). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Folio synonyms : written communication, piece of paper, access control, fronds, lamina, access control entry, foils, cornet, abstract syntax tree, folium, folioing, interleaf, absolute loader, tinfoils, cut form, abnormal end, blade, abort sequence, absolute device, cutform, access key, cornets, foil, flyleaf, laminae, leaf, paper, acception, foiling, access mechanism, abort, foliar, sheet of paper.

Folio ingilizce tanımı, definition of Folio

Folio kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : To page. To put a serial number on each folio or page of (a book). Formed of sheets each folded once, making two leaves, or four pages. A leaf of a book or manuscript. As, a folio volume. [Bakınız: Folio].