Godspeed türkçesi Godspeed nedir

  • Allah yardımcın olsun.
  • Yolun açık olsun.
  • Tanrı yolunu açık etsin.
  • İyi yolculuklar!.
  • Allah yardımcın olsun!.
  • Başarı ve bol şans (yolculuk veya yeni girişimde bulunan kimseye sözlenen söz).

Godspeed ile ilgili cümleler

English: Godspeed!
Turkish: Kolay gelsin.

Godspeed ingilizcede ne demek, Godspeed nerede nasıl kullanılır?

Bid somebody godspeed : Uğurlamak. Yolcu etmek. Yol açıklığı dilemek.

Seven gods of fortune : Talihin yedi tanrısı. (japonya) yedi iyi şans tanrısı. Japonya'da insanlara iyi şans ve mutluluk getirdiğine inanılan seçme tanrılar grubu (ebisu, daikokuten, bishamonten, benzaiten, fukurokuju, jurojin ve hotei).

A feast for the gods : Şahane bir ziyafet.

In the lap of the gods : Allah'a kalmış. Allaha kalmış.

Twilight of the gods : Tanrılarla devlerin savaşı (mitoloji terimi). Tanrıların alacakaranlığı.

Gods : (resmi olmayan) toplantı salonunun ikinci katı. Eski yapı büyük sinema salonlarının en üstünde, bütün balkonlardan sonra yer alan balkon. Tiyatroda veya operada zemin seviyesi üzerinde ilk oturma sırasında olan yükseltilmiş balkon. Büyük tiyatro yapılarında tavana yakın, sahneye en uzak olan en ucuz seyir yeri. Birinci balkon. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Üst asma kat. Üst balkon.

Godsons : Vaftiz oğlu.

 

Godship : Tanrı derecesi veya durumu. (mizah) tanrıya benzer kişiye istinaden kullanılan unvan. Tanrıça. Tanrı. Kutsallık. Tanrılık. Kutsal olma.

Godsends : Beklenmedik zenginlik. Gökten gelen refah. Mucize. Hızır gibi yetişen şey. Beklenmeyen lütuf. Beklenmedik nimet. Devlet kuşu. Hızır gibi yetişen devlet kuşu. Ganimet. Talih kuşu.

Godsend : Gökten gelen refah. Devlet kuşu. Beklenmedik zenginlik. Ganimet. Nimet. Düşeş. Hızır gibi yetişen devlet kuşu. Beklenmedik nimet. Mucize. Hızır gibi yetişen şey.

İngilizce Godspeed Türkçe anlamı, Godspeed eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Godspeed ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Success : Sonuç. Başarma. Başarılmış iş. Başarı. Sükse. Başarım. Muvaffakiyet. Kişinin yetenek ve yetişmeye bağlı olarak gösterdiği ansal ya da eylemsel etkinliklerinin olumlu ürünü. Başarılı kimse. Başarılı olan kimse.

Bon voyage : Yolunuz açık olsun!. Yolunuz açık olsun (fransızca). İyi yolculuklar. Yolunuz açık olsun.

Godspeed zıt anlamlı kelimeler, Godspeed kelime anlamı

Failure : Arıza. Sekte. Yanlış. Yokluk. Fiyasko. İhmal. Batma. Başarısızlık. İflas. Bir öğretim yılı süresince başarı gösteremeyen öğrencinin, yönetmelik gereğince bulunduğu sınıfta bir yıl daha okumak zorunda bırakılması.

Godspeed ingilizce tanımı, definition of Godspeed

Godspeed kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Success. Prosperous journeying. A contraction of the phrase, "God speed you.".