Hand off türkçesi Hand off nedir

Hand off ile ilgili cümleler

English: Take your hand off my back.
Turkish: Ellerini sırtımdan çek.

English: Take your hand off me.
Turkish: Çek elini üstümden.

English: Get your hand off me.
Turkish: Çek elini üzerimden.

English: Will you take your hand off me?
Turkish: Elini benden çeker misin?

Hand off ingilizcede ne demek, Hand off nerede nasıl kullanılır?

Hand : İnsan kolunun bilekten parmak uçlarına dek uzanan, tutmaya yarayan bölümü. Uzatmak. Biyoloji, jimnastik, veterinerlik alanlarında kullanılır. Atın yüksekliğini ölçmede kullanılan ve 10 cm’ye eşdeğer olan ölçü birimi. (elden ele) vermek. Hand. El vermek. İnsan ya da maymunlarda tutma organı olarak gelişmiş, avuç içi ve parmaklardan oluşan kolun uç bölgesi. Devretmek. Vermek.

Off : Başlangıç. Kapalı. Azalmak. Soğutmak. Baş. Dışında. İndirmek. Öldürmek. Yanılmak. Kalkmak.

Hand advance : El avansı.

Hand and foot : El pençe divan. Elini ayağını oynatamayacak şekilde.

Hand and glove : Sıkı fıkı. Yakın ilişki içinde birlikte çalışma. Samimi.

Hand annotation : El yazısı.

İngilizce Hand off Türkçe anlamı, Hand off eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Hand off ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Let be : Bozma. Kendi haline bırakmak. Rahat bırakmak. Öyle kalsın. Karışmamak.

Interference : Bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, sinema, televizyon, veterinerlik, jeoloji alanlarında kullanılır. İki ya da daha çok dalganın birbirine eklenmesi ya da üst üste binmesi. Işık dalgalarının üst üste gelmesiyle ışık yeğinliğinin kimi yerlerde çok, kimi yerlerde az çıkması olayı. Tezat. Karıştırma. Vericilerin ürettiği dalgaların dışında, elektrik yüklerinin hızlı yer değiştirmesinden doğan ve bu dalgaların ilettiği yayını bozan radyoelektrik yayın. Engelleme. Karışma. Engel. Kurcalama.

Palpation : Elle yoklama. Elle muayene. Tuşe. El ile muayene. Palpasyon. Ellle hissetme, avuç içi, parmaklar veya yumrukla çok hafif bir basınç uygulayarak elin altındaki dokunun niteliği hakkında fikir edinebilme, palpasyon, elle yoklama.

Tact : İnsanlarla anlaşabilme yetisi. Nezaket. Sezinç. İnce bir nezaket. Nabza göre şerbet verme. Zarafet. Patavat. Ortama göre davranma. Düşüncelilik.

Contact : Bağlantı. Bilgisayar, fizik, veterinerlik, jeoloji alanlarında kullanılır. Değini. Kontaklens. Bir elektrik çevrimini bütünlemek için iki çevrim öğesinin birleşmesi. Görüşmek. Bağlantı kurmak. Temas. Dokunmak. Temas kurmak.

 

Hands off : Elleşme.

Hands : Eller. Gemi mürettebatı. Sahip olma. Topa isteyerek ya da istemeyerek elle dokunma. (kalecinin dışında bir oyuncunun topu elle tutması ya da topa elle dokunması ayaktopu kurallarınca yasaklanmış bir davranıştır ve ödek gerektirir.). El. İyelik.

Appulse : Bir uzay cisminin diğerine çok yaklaşması. Ay ve güneş tutulmalarında, ay'ın ya da yer'in gölge konisine yaklaşarak değmesi. Değme.

Dab : Hafif vuruş. Dokunmak. Uzman. Usta. Hafifçe vurmak. Hafif kompres. Parmak izi bırakmak. Kurulamak. Hafifçe sürmek. Hafifçe dokunmak.

Handlings : Bakım. Göz kamaştıktan sonraki görüntü. Dağıtım. İşleme tarzı. Kullanma. Yol tutuş. Elle dokunma. Bir işi idare etme. Elle kullanma.

Hand off synonyms : derogation, get your hands off, fingering, feeling, palpations, handling.