Keypads türkçesi Keypads nedir

  • Tuş takımı.
  • Klavye.
  • Özel tuş takımı.
  • Tuş bloğu.
  • Keypad.
  • Küçük klavye.
  • Miniklavye.
  • Mini klavye.

Keypads ingilizcede ne demek, Keypads nerede nasıl kullanılır?

Keypad application mode : Tuş takımı uygulama kipi.

Cursor keypad mode : İmleç tuş takımı kipi.

Numeric keypad : Sayısal tuş akımı. Sayı tuşları bloğu. Sayısal tuş takımı.

Numerical keypad : Sayısal tuş bloğu.

Keypad : Tuş bloğu. Özel tuş takımı. Tuş takımı. Mini klavye. Miniklavye. Klavye. Küçük klavye.

Keypunch card : Delgi kartı. Bk. veri kartı.

Keypunching : Delgileme. Delgi makinesi. Verileri bilgiişlem araçlarında işleyebilmek üzere özel delgi ya da veri kartlarına aktarma. Delgi makinası.

Keyphone : (bilgisayar) gelen aramaların başka dahili hatlara aktarılmasına izin veren ekstra tuşları olan telefon.

Keypunchers : Delgi makinesi çalıştıran kimse. Kart zımbası. Delgi makinesi.

Keypunch machine : Delgi aracı. Verileri niceleme çizelgesinden veri kartına aktarmak üzere kulanılan ve her yanıtı kart üzerindeki uygun konuma bir delgi olarak işleyen araç.

İngilizce Keypads Türkçe anlamı, Keypads eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Keypads ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Clavier : Tuşlar. Tuşlu çalgı.

 

Input device : Bir bilgisayarın üzerinden veri beslemesi yapılan parçası (klavye fare vs gibi). Girdi aygıtı. Giriş aygıtı. Giriş birimi. Girdi birimi.

Claviers : Tuşlar. Tuşlu çalgı.

Console : Bilgisayar, bilişim alanlarında kullanılır. Destek. İşletim masası. Kumanda paneli. Dirsek. Teselli etmek. Konsol. İşletmen uçbirimi. Bir bilgisayar dizgesinin güdümünü ve denetimini sağlarken işletmen' in, bakım onarımını sağlarken bakım uzmanının kullandığı, türlü göstergeler, anahtarlar, yazı makinesi ya da işletim göstericisinin bulunduğu masa ya da konsol.

Keyboarded : Org. Tuşlar dizisi. Klavye ile bilgisayara aktarmak. Bilgisayara veri girmek.

Keyboard : Tuş. Bilgisayara veri girmek. Bilgisayar, bilişim alanlarında kullanılır. Klavye ile bilgisayara aktarmak. Tuşlar dizisi. Org. Bir yazı makinesinin, uzakyazıcının, gösterici ucun ya da delgi makinesi gibi bir veri giriş donanımının; işletmen ya da kullanıcının parmaklarıyla dokunaklara basarak verileri damga damga belirtebileceği biçimde düzenlenmiş yeterli sayıda anahtardan oluşan kesimi.

Keypads synonyms : computer keyboard, data input device, bank of keys, keypad, key pad, keyboards, fingerboards, manuals, fretboard, fingerboard.