Monitress türkçesi Monitress nedir

Monitress ingilizcede ne demek, Monitress nerede nasıl kullanılır?

Monition : İhtar. İkaz. Davet. Uyarma. Bildirim. Uyarı.

Monitions : Uyarı. Uyarma. İhbarname. Davet. İhtar. İkaz. Tembih. İcap edilmesi zorunlu davetiye.

Monitor : Işınım ölçme ve uyarıda bulunma işevlerini birlikte gerçekleştiren düzenek, monitör. Denetlik. Bilgisayar, fizik, nükleer enerji, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Işınım monitörü. Gözcü. Bir televizyon yayınında görüntü ile sesin niteliğini izlemek, görüntü seçimini gerçekleştirmek, görüntüyü yayına vermek gibi işlerde kullanılan yüksek nitelikli almaç. (denetliğin yapısı ile görevi, almacın aynıdır. ikisi de televizyon imlerini resme çevirir. ancak alıcı ile almaç arasındaki bağlantı, vericiyle sağlandığı halde, denetlik bu imleri doğrudan doğruya alıcıdan bir kablo yardımıyla alır. ayrıca görüntüyle ilgili ses almaca resimle birlikte verildiği halde, denetliğe verilmez; ses için ayrı bir denetlik kullanılır. kullanıldıkları yerlere göre başlıca şu denetlikler vardır: görüntü denetliği, ses denetliği, işlik denetliği, ana denetlik, yönetim denetliği). Gözlemek. İzlemek. Işınuyarı aygıtı. Görüntü birimi.

 

Monitor computer : Monitör bilgisayar.

Monitor display : Monitör göstericisi. İzleme göstericisi.

Monitor roof : Tepe aydınlıklı çatı. Fenerli çatı.

Monitor loudspeaker : Denetim sesyayarı. Televizyon yayını ya da film gösteriminde ses niteliğini izlemeğe yarayan sesyayar. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Monitor station : Gözcü bilgisayar. Gözetim bilgisayarı.

Monitor type : Monitör türü. Ekran türü.

Monitored : İzlenen. Gözlemek. İzlemek. Gözlenen.

İngilizce Monitress Türkçe anlamı, Monitress eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Monitress ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Lookout : Bekleme. Gözcü. Gözetleme. Kollama. Arayış. Gözcülük yapma. İleriki olasılık. Sakınmak. Ümit. Gözetleme yeri.

Warehouse receipt : Emtia senedi. Antrepolara bırakılan mallar için mal sahiplerine verilen senet ya da makbuz. Resepise. Resipise. Ambar makbuzu. Makbuz senedi. Antrepo belgesi. Antrepo makbuzu.

Lookouts : Sakınmak. Gözcülük yapma. Nöbetçi. Gözcü. Beklenti. Ümit. Gözleği. Manzara. Gözetleme yeri.

Antihypertensive : Kan basıncını düşüren. Yüksek kan basıncına karşı etkili olan ilaç. Antihipertansif.

Doughnut : Lokma. Donat. Lokma benzeri tatlı. Lokma benzeri bir tür tatlı. Yağda kızarmış şekerli çörek. Pislik. Halka. Tatlı çörek. Halka şeklinde gözleme.

Griddlecake : İki tarafı da kızartılan düz yuvarlak hamur parçası. Küçük börek. Tava keki.

Observing : Gözetleme. Gözleme (inceleme vb). Gözlem. Tarassut. Gözcülük. İnceleme.

Donut : Lokma. Lokma benzeri bir tür tatlı. Halka şeklinde. Yağda kızarmış şekerli çörek. Genellikle kızartılan küçük tatlı bir poğaça türü (doughnut olarak da yazılır). Donat. Halka. Tatlı çörek. Halka şeklinde gözleme.

 

Monitress synonyms : antihypertensive drug, alpha adrenergic blocker, prazosin, alpha adrenergic blocking agent, alpha blocker, varan, crt screen, display device, hotcake, screen, crt, display unit, display, observations, video, mutterings, display monitor, griddlecakes, muttering, dock receipt, flannel cake, flapjack, videoing, observation, buffle, on screen presentation, telescreen, flapjacks.

Monitress ingilizce tanımı, definition of Monitress

Monitress kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A female monitor.