Numeric keypad türkçesi Numeric keypad nedir

  • Sayısal tuş akımı.
  • Sayısal tuş takımı.
  • Bilgisayar alanında kullanılır.
  • Sayı tuşları bloğu.

Numeric keypad ingilizcede ne demek, Numeric keypad nerede nasıl kullanılır?

Numeric : Sayısal. Sayılara ait veya ilgili olan (ayrıca numerical). Sayılarla gösterilen veri ya da fiziksel niceliklere değgin. Bilgisayar, bilişim alanlarında kullanılır. Nümerik.

Keypad : Tuş bloğu. Küçük klavye. Özel tuş takımı. Klavye. Tuş takımı. Miniklavye. Mini klavye.

Numeric character : Sayamak. Bir sayıtın basamaklarındaki değişik değerleri gösteren sayısal damgalardan her biri. Sayısal damga. Sayısal karakter.

Numeric character set : Sayısal damga takımı. Sayısal karakter takımı. Sayıları, kimileyin de güdüm damgalarını, özel damgaları ve boş damgayı kapsayan, buna karşılık yazaçları dışarıda bırakan bir damga takımı.

Numeric charts : Sayısal çizelgeler.

Numeric code : Verinin bir sayısal damga takımı kullanılarak gösterildiği düğüm. Sayısal kod. Sayısal düğüm.

İngilizce Numeric keypad Türkçe anlamı, Numeric keypad eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Numeric keypad ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abnormal end : Olağandışı sonlanma.

Ac adapter : Aa bağdaştırıcısı. Ac bağdaştırıcısı. Da bağdaştırıcısı.

 

Abbreviate : İhtisar etmek. Sadeleştirmek. Özetlemek. Kırpmak. Kısaltmak.

Abort sequence : Durdurma dizisi.

Access control entry : Erişim denetim girdisi. Erişim denetleme girişi.

Access key : Erişim tuşu. Erişim anahtarı. (internet, bilgisayar) bilgisayar kullanıcısının klavyeyi kullanarak anında bir web sitesinin belirli bir bölümüne atlamasına izin veren tuş.

Accelerator key : Hızlandırıcı tuş. Belirli işlemler yapmak için hızlı erişim sağlayan tuş dizisi. Hızlandırma tuşu. Hızlı erişim tuşu. İvmelendirme tuşu. Kısayol tuşu.

Abort : Ölü çocuk doğurmak. Dayandırmak. Çocuk düşürmek. Düşürtmek (dölütü). Dölütünü düşürtmek. Boşa çıkmak. Bebek düşürmek. Bitirmeden durdurmak. Bir işi yarım bırakmak.

Accent char : Vurgu karakteri.

Numeric keypad synonyms : numeric pad, acception, number pad, accent bar, access control, absolute loader, access mechanism, abstract syntax tree, absolute device.