Leave no avenue unexplored türkçesi Leave no avenue unexplored nedir

  • Her türlü yola başvurmak.
  • Elinden gelen her şeyi denemek.
  • Her taşın altına bakmak.
  • Çalınmadık kapı bırakmamak.

Leave no avenue unexplored ingilizcede ne demek, Leave no avenue unexplored nerede nasıl kullanılır?

Leave : Kalkmak. Terk etmek. Ayrılmak. Müsaade. İzin. Terketmek. Bırakmak. Çıkmak. Ayrılmak (sevgileden vb). Ruhsat.

No : Ret. Sahne çerçevesinin iç yüzünde, yukarıda, sağ ve sol yanlardaki dizi ışıtaçların tümü. Artık değil. Hayır. Olumsuz oy. Hiç. Yok yanıtı. Yasak. Aleyhte oy. Olumsuz oy veren kimse.

Avenue : Geniş cadde. Ağaçlı cadde. Ağaçlı anayol. İki yanı ağaçlıklı yol. Sokak. Taşıt gidiş gelişine ayrılmış olmakla birlikte, ya iki yanında, ya da ortasında insanların gidiş gelişlerine ve gezinmelerine de olanak verecek biçimde düzenlenmiş ağaçlıklı yol. Cadde. Bulvar. İki yanı ağaçlı yol. Hedefe ulaşmada gidilecek yol veya hedef yolu.

Unexplored : İncelenmemiş. Gün ışığına çıkmayan. Keşfedilmemiş. Ayak basılmamış.

Leave no stone unturned : Hiçbir şeyi atlamamak. Çok dikkatli aramak. Çalınmadık kapı bırakmamak. Çalmadık kapı bırakmamak. Her şeyi denemek. Bir görevi yerine getirmek için elinden geleni yapmak. Tamamıyla ve kapsamlı bir biçimde bakmak ve aramak. Her taşın altına bakmak. Altını üstüne getirmek. Her yolu denemek.

 

Leave nothing to accident : Hiçbir şeyi tesadüfe bırakmamak.

Leave nothing undone : Yapılmamış hiçbir şey bırakmamak.

İngilizce Leave no avenue unexplored Türkçe anlamı, Leave no avenue unexplored eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Leave no avenue unexplored ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Leave no stone unturned : Her yere bakmak. Altını üstüne getirmek. Didik didik aramak. Çalmadık kapı bırakmamak. Bir görevi yerine getirmek için elinden geleni yapmak. Her yolu denemek. Elinden gelen her şeyi yapmak. Çok dikkatli aramak. Her yeri aramak.