Nitpick türkçesi Nitpick nedir

  • Ufak kusurlar aramak.
  • Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek.
  • Kılı kırk yarmak.

Nitpick ile ilgili cümleler

English: All you ever do is nitpick. I wish you could say something more constructive.
Turkish: Şu ana kadar yaptığın bütün şey her şeye kusur bulmak, keşke daha yapıcı bir şey söyleyebilsen.

English: He is really a nitpicker.
Turkish: O gerçekten bir mızmız.

English: Ali is a bit of a nitpicker.
Turkish: Ali biraz mızmızdır.

English: He seems like a nitpicker.
Turkish: O, her şeye kusur bulan biri gibi görünüyor.

Nitpick ingilizcede ne demek, Nitpick nerede nasıl kullanılır?

Nitpicked : Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek. Kılı kırk yarmak. Ufak kusurlar aramak.

Nitpicker : Önemsiz detaylara gereğinden fazla önem veren kimse. Her şeye kusur bulan. Kılı kırk yaran kimse. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem veren kimse. Ufak kusurlar arayan.

Nitpickers : Ufak kusurlar arayan. Her şeye kusur bulan. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem veren kimse. Önemsiz detaylara gereğinden fazla önem veren kimse. Kılı kırk yaran kimse.

Nitpicking : Kusur arama. Kusur arayan. Kılı kırk yaran. Her şeye kusur bulan. Eften püften. Kılı kırk yarma. Her şeye kusur bulma.

 

Nitpicks : Ufak kusurlar aramak. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek. Kılı kırk yarmak.

Nit wit : Embesil kimse. Ahmak kimse. Geri zekalı kimse. Aptal kimse.

Nitery : Gece kulübü. Gece vakti dans ve eğlence sunan mekan (argo terim).

Niters : Potasyum nitrat. Nitre. Güherçile.

Nitpicky : Ayrıntılarca son derece ilgilenen. Aşırı derecede eleştiren. Kılı kırk yaran. Son derece titiz. Aşırı titiz. Ayrıntılarla ilgilenen.

Nite : Gece. Akşamın sonu. Karanlık. Güneşim batışı ve doğuşu arasındaki zaman dilimi. (konuşma dili) gece.

İngilizce Nitpick Türkçe anlamı, Nitpick eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Nitpick ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Take pains : Zahmet etmek. Yorulmak. İtina etmek. Çok uğraşmak. Çok zahmete girmek. Çok özen göstermek. Özenmek. Zahmet çekmek. Özen göstermek.

Splitting hairs : İnce eleyip sık dokuma. İnce eleyip sık dokumak. Uzun uzadıya inceleme. Titiz davranmak. Kılı kırk yarma. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durma.

Split hairs : Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Titiz davranmak. İnce eleyip sık dokumak. Uzun uzadıya incelemek. Küçük değişiklikler yapmak.

 

Quibbled : Boşyere tartışmak. Gargaraya getirmek. Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Kelime oyunu yapmak. Kaçamaklı cevap vermek. Lafı çevirmek. Kaçamaklı konuşmak. Önemsiz konular üzerinde tartışmak.

Refines : İnceltmek. Rafine etmek. Rötuş etmek. Tasfiye etmek. Gelişmek. Saflaştırmak. Arıtmak. Kibarlaştırmak. Düzelmek.

Criticize : Eleştiri yöneltmek. Yermek. Kritiğini yapmak. Kusur bulmak. Tenkit etmek. Eleştiri getirmek. Kritik etmek. Ayıplamak. Eleştirmek. Değerini belirtmek için (birşeyi) incelemek.

Strain a gnat : Titizlenmek. Mesele yapmak.

Knock : Kapıyı çalmak. Kusur bulmak. Tartaklamak. Çalmak. Kapıyı vurmak. Çarpışmak. Devirmek. Çarpmak. Vurmak. Sertçe eleştirmek.

Quibbles : Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak. Önemsiz konular üzerinde tartışmak. Boşyere tartışmak. Kelime oyunu yapmak. Kaçamaklı konuşmak. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Lafı çevirmek. Kaçamaklı cevap vermek. Gargaraya getirmek.

Nitpick synonyms : nitpicks, criticise, niggle, niggles, quibble, nitpicked, niggled, wiredraw, refine, pick apart.

Nitpick zıt anlamlı kelimeler, Nitpick kelime anlamı

Praise : Şükran. Methiye. Methetmek. Tesenna. Gururunu okşamak. (allah'a) hamdetmek. Şükretmek. Övme. Övmek. Hamdetmek.