Nitpicked türkçesi Nitpicked nedir

  • Ufak kusurlar aramak.
  • Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek.
  • Kılı kırk yarmak.

Nitpicked ingilizcede ne demek, Nitpicked nerede nasıl kullanılır?

Nitpicker : Ufak kusurlar arayan. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem veren kimse. Önemsiz detaylara gereğinden fazla önem veren kimse. Her şeye kusur bulan. Kılı kırk yaran kimse.

Nitpickers : Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem veren kimse. Her şeye kusur bulan. Ufak kusurlar arayan. Önemsiz detaylara gereğinden fazla önem veren kimse. Kılı kırk yaran kimse.

Nitpick : Ufak kusurlar aramak. Kılı kırk yarmak. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek.

Nitpicking : Eften püften. Kusur arama. Kusur arayan. Her şeye kusur bulan. Kılı kırk yarma. Her şeye kusur bulma. Kılı kırk yaran.

Nitpicks : Kılı kırk yarmak. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek. Ufak kusurlar aramak.

Nitpicky : Kılı kırk yaran. Son derece titiz. Aşırı derecede eleştiren. Ayrıntılarla ilgilenen. Ayrıntılarca son derece ilgilenen. Aşırı titiz.

İngilizce Nitpicked Türkçe anlamı, Nitpicked eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Nitpicked ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Quibbles : Kaçamaklı konuşmak. Kaçamaklı cevap vermek. Kelime oyunu yapmak. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Boşyere tartışmak. Önemsiz konular üzerinde tartışmak. Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak. Lafı çevirmek. Gargaraya getirmek.

Take pains : Yorulmak. İtina etmek. Çok zahmete girmek. Özen göstermek. Çok özen göstermek. Zahmet etmek. Çok uğraşmak. Özenmek. Zahmet çekmek.

Niggle : Gereksiz ayrıntılarla vakit geçirmek. Fazla titiz olmak. Gereksiz ayrıntılarla uğraşmak. Ufak tefek kusurlar üstünde durmak. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Detayları çok önemsemek. Önemsiz yere tenkit. Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak. Üzerinde durmak.

Strain a gnat : Titizlenmek. Mesele yapmak.

Criticize : Ayıplamak. Kritiğini yapmak. Değerini belirtmek için (birşeyi) incelemek. Kusur bulmak. Kritik etmek. Tenkit etmek. Eleştiri yöneltmek. Yermek. Eleştiri getirmek. Eleştirmek.

Quibbled : Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak. Kaçamaklı konuşmak. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Kaçamaklı cevap vermek. Lafı çevirmek. Kelime oyunu yapmak. Gargaraya getirmek. Boşyere tartışmak. Önemsiz konular üzerinde tartışmak.

 

Criticise : Eleştirmek. Atıp tutmak. Eleştiride bulunmak. İyi ve kötü nitelikler hakkında değerlendirme yapmak (ayrıca criticize olarak da yazılır). Azarlamak. Yargılamak. Kınamak. Tenkit etmek. Olumsuz noktaları üzerinde durmak. Eleştiri getirmek.

Pick apart : Hata bulmak. Olumsuz eleştirilerde bulunmak. İnsafsızca eleştirmek. Yanlış bulmak. Çürütmek (savı). Çekiştirmek. Paramparça etmek.

Nitpicked synonyms : nitpick, nitpicks, niggled, critic, quibble, niggles, refine, refines, split hairs, splitting hairs, knock, wiredraw.

Nitpicked zıt anlamlı kelimeler, Nitpicked kelime anlamı

Praise : (allah'a) hamdetmek. Şükran. Gururunu okşamak. Övgü. Methetmek. Övgüyle söz etmek. Hamdetmek. Şükretmek. Övme. Tesenna.