Nitpicking türkçesi Nitpicking nedir

  • Kusur arama.
  • Eften püften.
  • Kusur arayan.
  • Kılı kırk yaran.
  • Kılı kırk yarma.
  • Her şeye kusur bulan.
  • Her şeye kusur bulma.

Nitpicking ingilizcede ne demek, Nitpicking nerede nasıl kullanılır?

Nitpick : Kılı kırk yarmak. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek. Ufak kusurlar aramak.

Nitpicked : Ufak kusurlar aramak. Kılı kırk yarmak. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek.

Nitpicker : Önemsiz detaylara gereğinden fazla önem veren kimse. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem veren kimse. Ufak kusurlar arayan. Her şeye kusur bulan. Kılı kırk yaran kimse.

Nitpickers : Her şeye kusur bulan. Ufak kusurlar arayan. Önemsiz detaylara gereğinden fazla önem veren kimse. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem veren kimse. Kılı kırk yaran kimse.

Nitpicks : Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek. Kılı kırk yarmak. Ufak kusurlar aramak.

Nitpicky : Ayrıntılarla ilgilenen. Kılı kırk yaran. Aşırı derecede eleştiren. Son derece titiz. Ayrıntılarca son derece ilgilenen. Aşırı titiz.

İngilizce Nitpicking Türkçe anlamı, Nitpicking eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Nitpicking ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Finicky : Çok titiz. Huysuz. Titiz. Müşkülpesent. Güç beğenir. Mızmız. Güçbeğenir. Zor beğenen.

Finical : Çok titiz. Zor beğenen. Titiz.

Waspier : Hırçın. Eşek arısına benzeyen. Eleştiren. Kırıcı. İğneleyici. Huysuz. Arıya benzeyen. Yaban arısına benzeyen. Sivri dilli.

Niggling : İnsanın kafasını hep kurcalayan. Titizlenme. Detaycı. Aşırı titizlenme. Ufak ayrıntıları insanı çok uğraştıran (iş). Titiz. Aşırı titiz. Üzerinde durma. Ufak ayrıntıları insanı çok uğraştıran iş.

Hair splitting : Çok ince hesaplar yapma.

Pedantic : Bilgiç. Bilgiçlik taslayan. Aşırı detaycı. Kuru veya sıkıcı (anlatım). Titiz. Ukala.

Lightweight : Önemsiz. Önemsiz kimse. Hafifsıklet. Yeteneksiz kimse. Yükte hafif. Hafif sıklet. Hafif. Hafifsıklet (boksör). Ehemmiyetsiz.

Hairsplitting : Hodbin.

Captious : İnce eleyip sık dokuyan. Titiz. Kusur bulan. Zor beğenir. Yanıltıcı. Boş. Müşkülpesent. Asılsız. Tenkitçi.

Quibbling : Sözcük seçiminde dikkatli. Herşeyde kusur arayan. Kelimelerle oynayan. Safsatalı.

Nitpicking synonyms : queasiness, finicking, fussy, waspy, splitting hairs, caviling, choosy, pedant, fastidious, waspish, fussiness, carpings, meticulous, pettifogging, nitpicky, subtility, cavilling, carping, pedants, lightweights.