Nitpicks türkçesi Nitpicks nedir

  • Kılı kırk yarmak.
  • Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek.
  • Ufak kusurlar aramak.

Nitpicks ingilizcede ne demek, Nitpicks nerede nasıl kullanılır?

Nitpick : Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek. Kılı kırk yarmak. Ufak kusurlar aramak.

Nitpicked : Ufak kusurlar aramak. Kılı kırk yarmak. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem vermek.

Nitpicker : Kılı kırk yaran kimse. Her şeye kusur bulan. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem veren kimse. Önemsiz detaylara gereğinden fazla önem veren kimse. Ufak kusurlar arayan.

Nitpickers : Her şeye kusur bulan. Ufak kusurlar arayan. Kılı kırk yaran kimse. Ufak tefek kusurlara veya ayrıntılara saplantılı bir şekilde önem veren kimse. Önemsiz detaylara gereğinden fazla önem veren kimse.

Nitpicking : Kusur arayan. Her şeye kusur bulan. Kusur arama. Kılı kırk yarma. Her şeye kusur bulma. Kılı kırk yaran. Eften püften.

Nitpicky : Ayrıntılarca son derece ilgilenen. Ayrıntılarla ilgilenen. Son derece titiz. Kılı kırk yaran. Aşırı derecede eleştiren. Aşırı titiz.

İngilizce Nitpicks Türkçe anlamı, Nitpicks eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Nitpicks ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Refine : İnceltmek. Temizlemek. Tasfiye etmek. İnce eleyip sık dokumak. Rötuş etmek. İncelmek. Düzelmek. Güzelleşmek. Saflaştırmak. Arıtmak.

Criticize : Kritik etmek. Eleştirmek. Yermek. Ayıplamak. Kritiğini yapmak. Değerini belirtmek için (birşeyi) incelemek. Tenkit etmek. Eleştiri yöneltmek. Kusur bulmak. Eleştiri getirmek.

Strain a gnat : Titizlenmek. Mesele yapmak.

Quibble : Kaçamaklı cevap vermek. Lafı çevirmek. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak. Gargaraya getirmek. Kelime oyunu yapmak. Lafı çevirme. Önemsiz konular üzerinde tartışmak. Kaçamaklı konuşmak.

Niggled : Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. İnce eleyip sık dokumak. Gereksiz ayrıntılarla uğraşmak. Önemsiz yere tenkit. Gereksiz ayrıntılarla vakit geçirmek. Üzerinde durmak. Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak. Ufak tefek kusurlar üstünde durmak. Detayları çok önemsemek.

Pick apart : Çürütmek (savı). Hata bulmak. İnsafsızca eleştirmek. Olumsuz eleştirilerde bulunmak. Paramparça etmek. Çekiştirmek. Yanlış bulmak.

Niggles : Önemsiz yere tenkit. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Ufak tefek kusurlar üstünde durmak. Üzerinde durmak. Gereksiz ayrıntılarla vakit geçirmek. Gereksiz ayrıntılarla uğraşmak. Detayları çok önemsemek. İnce eleyip sık dokumak. Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak.

 

Splitting hairs : Titiz davranmak. Uzun uzadıya inceleme. İnce eleyip sık dokumak. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durma. İnce eleyip sık dokuma. Kılı kırk yarma.

Quibbles : Boşyere tartışmak. Kelime oyunu yapmak. Lafı çevirmek. Önemsiz konular üzerinde tartışmak. Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak. Kaçamaklı konuşmak. Gargaraya getirmek. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Kaçamaklı cevap vermek.

Niggle : Gereksiz ayrıntılarla uğraşmak. Önemsiz yere tenkit. Detayları çok önemsemek. Fazla titiz olmak. Üzerinde durmak. Ufak ya da önemsiz ayrıntılar üzerinde fazlasıyla durmak. Gereksiz ayrıntılarla vakit geçirmek. Ufak tefek kusurlar üstünde durmak. Önemsiz bir şey için kavga etmek veya tartışmak.

Nitpicks synonyms : nitpicked, knock, split hairs, wiredraw, critic, criticise, refines, take pains, nitpick, quibbled.

Nitpicks zıt anlamlı kelimeler, Nitpicks kelime anlamı

Praise : Hamdetmek. Övmek. Methiye. (allah'a) hamdetmek. Övme. Gururunu okşamak. Övgü. Şükretmek. Methetmek. Övgüyle söz etmek.