Oral examination türkçesi Oral examination nedir

  • Eğitim alanında kullanılır.
  • Sözlü sınav.
  • Sözlü.
  • Bir öğrencinin bilgi, yetenek ve beceri derecesini anlamak için soru-yanıt yönteminden yararlanılarak genellikle bir kurulca yapılan yoklama.

Oral examination ile ilgili cümleler

English: He took an oral examination.
Turkish: O, bir sözlü sınava girdi.

Oral examination ingilizcede ne demek, Oral examination nerede nasıl kullanılır?

Oral : Ağızla ilgili. Konuşma yoluyla çağdan çağa, kuşaktan kuşağa aktarılan boşinanç. bk. boşinanç. krş. sözlü gelenek, sözlü görenek. Şifahi. Oral yolla. Ağızdan söylenen. Sözlü, ağızdan söylenen. ağza ait olan. ağızdan alınan. ağızla ilgili. Ağızdan alınan (ilaç). Sözlü boşinanç. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Sözlü.

Examination : Dinleme. Teftiş. Denetleme. Tetebbu. İnceleme. Tahkikat. Muayene. Tetkik. İmtihan. Yoklama.

Oral anticoagulans : Oral antikoagülanlar. Karaciğerde yapılan pıhtılaşma faktörlerinin üretimini bozarak dolaylı yoldan pıhtılaşma engelleyici etkiye neden olan ve ağız yoluyla kullanılan ilaçlar.

Oral cavity : Ağız içindeki boşluk. Ağıziçi boşluğu. Ağız boşluğu. Oral boşluk.

Oral contraceptive : Gebe kalmayı önlemek için ağızdan alınarak kullanılan ilaç. Oral kontraseptif. Doğum kontrol hapı.

 

Oral contract : Sözleşme. Şifahi akit. Şifahi sözleşme. Sözlü kontrat. Sözlü anlaşma.

İngilizce Oral examination Türkçe anlamı, Oral examination eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Oral examination ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Engaged to be married : Nişanlı. Adaklı.

Academic intelligence : Soyut kavramları kolayca kavramaya yatkın zeka. Akademik zeka.

Vivas : Sözlü olarak.

Abulia : İstenç yitimi. İrade kaybı. İrade yitimi. Abuli. Kayıtsızlık. Karar verme, dikkat, devinme gibi zihin ve beden etkinliğiyle ilişkili işleri yapamamak biçiminde kendini gösteren ve sinir yorgunluğu sonucu ortaya çıkan durum. Abulya. İstem yitimi. İrade gücünün kaybolmasıyla tanımlanan sinir hastalığı.

Achievement age : Başarı yaşı. Bir başarı testinde gerçek ya da yaklaşık olarak ortalamayı gösteren ham puanı elde etmek için gereken yaş.

Academic preparation : Belli bir bilim ya da meslek dalında çalışmak için gerekli öğrenimi tamamlamış olma. yüksek öğretimin herhangi bir dalında öğrenim yapmak için gereken ön hazırlık. Akademik hazırlık.

Oral : Oral. Ağız. Sözel. Ağızdan. Ağızla ilgili. Ağızdan alınan (ilaç). Konuşma yoluyla çağdan çağa, kuşaktan kuşağa aktarılan boşinanç. bk. boşinanç. krş. sözlü gelenek, sözlü görenek. Sözlü boşinanç. Şifahi. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır.

 

In words : Yazıyla.

Fiancee : (kız) nişanlı. Nişanlı. Nişanlı (kız). Yavuklu (kız). Nişanlı kız.

Oral examination synonyms : oral exam, unwritten, academy, abstract reasoning, parols, achievement tests, spoken, accustoming, nuncupative, fiance, a priori knowledge, viva, academy of economic and commercial sciences, academic year, fiancees, ability group, nuncupatory, parol, oral test, active school, abnormal child, achromatopsia, orals, fiances, abstract intelligence.