Picture negative türkçesi Picture negative nedir

  • Resim negatifi.
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
  • Alıcıda kullanıldıktan ya da pozitif görüntüyle işlemden geçirildikten sonra sağlanan negatif.
  • Görüntü negatifi.

Picture negative ingilizcede ne demek, Picture negative nerede nasıl kullanılır?

Picture : Film. Çizmek. Resmini yapmak. Pek güzel kimse ya da şey. Tablo. Betimlemek. -in mükemmel örneği. Yansıtmak. Resim. Canlandırmak.

Negative : Bir imlemede artı doğrultunun tersine yönelmiş sayılara verilen im. yalnız iki eşlemi bulunan nesneler den birine verilen im; eksi yük gibi. sayıların sıfırdan küçük olanlarına verilen im. iki sayıdan, iki nicelikten birini ötekinden çıkarma işlemini belirleyen im. Negatif. Menetmek. Etkisiz hale getirmek. 1—a. kon dizgesinde, özeğe göre seçilen, bir bölgede alınan yerlerin imi. b. çıkarma işlemi imi. 2-durgun elektrikte ebonit çubuğun sürtünmesiyle oluşan yük imi. bir atom ya da atom kümesinin elektron kazanmasıyla oluşturduğu yük imi (bk. eksin). Olumsuz cevap vermek. Olumsuz söz. Negatif görüntü elde etmek için alıcıda kullanılan boş film. bu yolda kullanılmış fakat henüz işlemelikte işlenmemiş dolu film. işlemelikte işlenerek üzerinde negatif görüntü belirmiş olan film. negatif görüntü. (genellikle) doğadakinin ters renk tonunda görüntü veren duyarkatları ve bu görüntüleri anlatır. tv. uç değiştirme yoluyla almaçta oluşturulan ve doğadakinin ters renk tonunda olan görüntü. Geri çevirmek. Çürütmek.

 

Original picture negative : Alıcıda kullanıldıktan sonra, asıl görüntü negatifini oluşturmak üzere işlemelikte işlenmiş negatif; ana negatifin görüntü negatifi çeşidi. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Özgün görüntü negatifi.

Picture alignment : Resim hizalama.

Picture and sound disc : Televizyon plağı. Üzerinde resim ve bununla ilgili ses bilgileri taşıyan ve bir televizyon almacında izlenebilen plak. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Picture arrangement test : Görünü düzenleme ölçeri. Yanıtlayıcıya çeşitli kesitleri yansıtan görüntüler sunup bunları bir olay ya da öykü biçiminde düzenlemesini isteyerek tutumları ölçen ölçer.

İngilizce Picture negative Türkçe anlamı, Picture negative eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Picture negative ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Picture negative synonyms : mute negative.