Portent ingilizcede ne demek, Portent nerede nasıl kullanılır?

Portentous : Olağanüstü. Uğursuz. Mucizevi. Kötü.

Portentously : Olağanüstü bir şekilde. Uğursuzca.

Portentousness : Uğursuzluk. Olağanüstülük.

Portents : Delalet. İşaret. Haberci. Kötüye işaret. Alamet. Kötülük belirtisi. Belirti. Kehanet. Mucize.

Portend : -e alamet olmak. -e işaret etmek. Kötüye işaret olmak. Delalet etmek. İşareti olmak (kötü). Önceden haber vermek.

Porter : Kapı görevlisi. Yükçü. Küfeci. Para karşılığında yük taşıyan kişi. İktisat, ekonomi, veterinerlik alanlarında kullanılır. Siyah bira. Koyu veya siyah bira. Kapıcı. Portör. Hastalık etkenini vücudunda taşıyan canlı, portör.

Sublime porte : Babıali. Bab-ı ali.

Portends : Önceden haber vermek. -e işaret etmek. İşareti olmak (kötü). Delalet etmek. -e alamet olmak. Kötüye işaret olmak.

Portemonnaie : Küçük cüzdan.

Portegue : Portekiz.

İngilizce Portent Türkçe anlamı, Portent eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Portent ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Couriers : Rehber. Kargoya vermek. Grup lideri. Ajan. Özel ulak. Turist rehberi. Ulak. Kurye.

Badges : Nişan. Rozet.

Characteristic : Özellik. Özgü. Bir özdek ya da işlemin özelliklerine ilişkin. Özelliği olan. Karakteristik. Bir şeyi benzerlerinden ayırt etmeye yarayan nitelik, anlamdaş ıralgın. Ayırt edici özellik. Ayrıt. Bir nesnenin gözlenmeye, bölütlenmeye ve çözümlenmeye elveren ayırıcı özellikleri, bk. bölütleme, küme (sayımsal). Nitelik.

Divination : Geleceği görme veya tahmin etme. Keşif. Bakı. Sezme. Uzak bir yerde ya da gelecekte oluşacak olayları önceden saptayarak gerekli önlemleri almak amacıyla, yetenekli ya da yeteneksiz kişi ve toplulukların büyüsel, dinsel, simgesel eylemlerden yararlanarak yaptıkları, kökenleri tarihin temeline dayanan sözde haber verme işi. bk. hava bakısı, horoz bakısı, un bakısı, tuz bakısı, dölüt örtüsü bakısı. Fal. Tahmin.

Augury : Kahinlik. Falcılık. Fal.

Despatch rider : Postacı. Ulak.

Herald : Bildirmek. Haber vermek. Birşeyin müjdecisi olmak. Müjdelemek. Müjdeci. Takdim etmek. Hanedan armacısı. Selamlamak. İlan etmek. Müjdecisi olmak.

Cachets : Hususiyet. Fark. Mühür. Prestij. Kapsül. Marka. Hap. Kaşe. Damga.

Diagnostic : Tanı. Hata bulma. Tanısal. Diyagnostik. Tanılayıcı. Teşhisle ilgili. Kontrol. Tanıya ait olan. Ekonomi, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Denouncements : Eleştiri. İhbar etme. İfşa. Suçlama. Kınama. Fesih. İhbar. Jurnalcılık. İptal duyurusu.

Portent synonyms : preindication, clinics, bookmark, denotation, significations, denouncement, prodigy, auspice, hariolation, dispatch rider, clew, cue, clairvoyances, clue, foreruns, portents, prodigies, circumstantial evidence, signification, bodings, oracle, forerunners, clews, impression, marvel, oracles, foretokening, charactered, character, omens, call boy, bodement, harbingers.

Portent ingilizce tanımı, definition of Portent

Portent kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : That which portends, or foretoken. A sign. Esp., that which portends evil. An omen. A sign of coming calamity.

Portent ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Portent kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Portent ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Portent anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Portent ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
  • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
  • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...