Sea cob türkçesi Sea cob nedir

Sea cob ingilizcede ne demek, Sea cob nerede nasıl kullanılır?

Sea : Yerkabuğunun çukur kesimlerini dolduran, bağlı olduğu anadenize göre daha az derin, karasal sahanlıkları daha yaygın ve karaların etkisine çokça açık tuzlu su alanları. Yer kabuğunun çukur bölümlerini kaplayan, birbiriyle bağlantılı tuzlu su kütlesi. Umman. Derya. Dalga. Okyanus. Deniz. Denizle ilgili.

Cob : Küçük yuvarlak ekmek. Kerpiç. Kısa bacaklı binek atı. Midilli. Erkek kuğu. Topak. İri fındık. Tanesiz koçan. Mısır koçanı.

Sea air : Denizde bulunan taze tuzlu hava. Deniz havası.

Sea anchor : Deniz demiri. Deniz çapası. Sürüklenmesini engellemek amacıyla gemiden atılan aygıt. Açık deniz demiri. Denizdeyken bir gemiyi bir yerde tutmak için kullanılan cihaz.

Sea anemon : Denizşakayığı. Sölenterler (coelenterata) alt bölümünden, knidliler (cnidaria) filumunun, mercanlar (anthozoa) sınıfından, çok sayıda, uzun, dokunaçları bulunan, akdeniz'de yaşayan türleri içine alan bir cins.

Sea anemone : Taçyaprağı şeklinde dokungaçları ve jelatinimsi gövdesi olan deniz polipi. Deniz şakayıkı. Sölenterlerden knidliler (cnidaria) filumunun, mercanlar (anthozoa) sınıfından dokunaçları oldukça kısa, kırmızı, mavi, yeşil renkli, yalnız yaşayan türleri içine alan bir cins. Deniz anemonu. Denizşakayığı. Deniz şakayığı. Anemon. Denizgülü.

 

Sea ape : Deniz maymunu. Deniz su samuru.

İngilizce Sea cob Türkçe anlamı, Sea cob eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Sea cob ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Fantails : Gemi kıçında bulunan çıkıntılı kısım. Balık çeşidi. Tavuskuşu kuyruğu. Bir yelpaze gibi açılan kuyruk. Tavus kuyruklu güvercin.

Fantail : Tavuskuşu kuyruğu. Balık çeşidi. Tavus kuyruklu güvercin. Gemi kıçında bulunan çıkıntılı kısım. Bir yelpaze gibi açılan kuyruk.

Puffins : Martı (zooloji terimi). Kutupmartısı.

Gull : Kafese koymak. Dolandırmak. Saf. Aldanan kimse. Avanak. Enayi. Aldatmak. Aval. Safderun.

Mewlers : Miyav. Miyavlama. Kafese koymak. Hapsetmek. Miyavlamak. Kafes (atmaca). Miyavlar gibi ses çıkarmak (martı).

Puffin : Martı (zooloji terimi). İri gagalı bir deniz kuşu. Kutupmartısı.

Sea cob synonyms : seagulls, sea mew, sea gull, seagull, gulls, mewed, towhee, mew, towhees, seamew, gulled, mewler, mew gull.