Side street türkçesi Side street nedir

Side street ile ilgili cümleler

English: We live in a cozy little house in a side street.
Turkish: Yan sokaktaki küçük ve rahat bir evde yaşıyoruz.

English: The accident happened on a side street.
Turkish: Yan sokakta kaza oldu.

Side street ingilizcede ne demek, Side street nerede nasıl kullanılır?

Side : Taraftar. Kemer ve teknelerin, menteşede birbirine bağlanan yanları. İkinci derecede. İkincil. Desteklemek. Yan. Cephe. Yanındaki. Çalım. Kıvrım kanatları.

Street : Yol. Mahalle. Sokak. Adres. Yerleşim yerlerinde ana yol. Cadde. Borsa dışı.

Side against : -e karşı olmak.

Side arms : Bir askerin yanında sakladığı silahlar. Bele takılan küçük silahlar. Belde taşınan silahlar. Hafif silahlar.

Side band : Yan kuşak. Değiştirime uğramış bir taşıyıcı dalganın iki yanında yer alan yinelenimler kuşağı; başka bir deyişle, değiştirime uğramış bir dalganın, taşıyıcı dalga dışındaki yinelenimleri. (bunlar alt yan kuşak, üst yan kuşak adlarını alır). Yan-kuşak. Fizik, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Yan bant. Kiplenik radyo dalgalarında, taşıyıcı sıklığın iki yanındaki sıklık kuşaklarından her biri.

Side blown converter : Yandan üflemeli konvertör. Yandan üflemeli dönüştürgeç.

 

İngilizce Side street Türkçe anlamı, Side street eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Side street ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Detouring : Sapmak. Varyanttan gitmek. Planlanmış veya niyetlenilmiş rotadan sapma. Saptırmak. Sapma. Servis yolundan vermek (trafik). Detur. Sapak. Dolambaçlı yoldan gitmek.

Turn off : Keyfini kaçırmak. Kesmek. Ayrılma. Söndürmek. Elektronik eşyaları kapamak. Sıkmak. Sapmak. Sözü çevirip cevapsız bırakmak.

Side road : Yan yol. Sapa yol.

Sideline : Yan yol. Bir oyuncuyu kenara çekmek. Gözden düşmek. Kenar çizgisi. Yan çizgisi. Yan hat. Yan çizgi. Ek görev. Ek iş.

Branch road : Yan yol. Ara sokak.

Detoured : Planlanmış veya niyetlenilmiş rotadan sapma. Sapma. Detur. Sapak. Dolambaçlı yoldan gitmek. Saptırmak. Sapmak. Servis yolundan vermek (trafik). Varyanttan gitmek.

Slip road : Ara yol. Otoyola katılan veya otoyoldan ayrılan yol. Yan bağlantı yolu. Yan yol.

By pass : Korunmuş protein. Bir çevrim içinde akan bir akışkanın, çevrim üzerindeki bir öğeye uğramadan geçmesi işlemi ya da bu işlemi sağlayan aygıt. Aşırtma. Bir kasaba etrafındaki trafiğin pek olmadığı yol. Korunmuş amino asit. Servis yolu. Boru üzerinde bulunan bir aygıtın arıza yapması halinde akışkanın yöneltildiği yardımcı geçit. Yan geçit. İkincil rota veya geçit.

Turnout : Katılımcı sayısı. Giyiniş. Katılanlar. Ürün. Mahsul. Grevci. Katılım. Sapak. Dönemeç.

Side street synonyms : secondary road, by street, detours, detour, accommodation road, sidelining, ancillary road, sidelined.