State or province türkçesi State or province nedir

State or province ingilizcede ne demek, State or province nerede nasıl kullanılır?

State : Belirtmek. Bildirmek. Mevki. Eyalet. Bir dizgenin ölçülebilen tüm özellikleri arasında kurulan ve o dizgeyi ayırt edici olarak belirlemeyi sağlayan nicelikler ve aralarındaki bağıntı. İfade etmek. Heyecan. Ayıtmak. Devlet. Yağday.

Or : Veya. Yahut. Yoksa. Veyahut. Yöneylem araştırması. Ya. Eldeki kaynakların en iyi biçimde kullanımı ile ilgili karmaşık sorunlar için modellerin tasarlanması ve bu sorunların çözümü için, matematiksel yöntemlerin uygulanması konularını kapsayan bilim ve araştırma alanı. Bilemedin. Altın sarısı.

Province : Uzmanlık. Ç.taşra. İlgi alanı. İl.

State organ : Devlet organı.

İngilizce State or province Türkçe anlamı, State or province eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak State or province ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Nome : Alaska eyaletinde şehir. Kuzey dakota eyaletinde şehir.

The shires : İdari bölge. İngiltere'de kontluk idare bölgesi. Leicester'da (ingiltere) alışveriş merkezi. Kontluk. Sancak. Liva. İlçe.

Commonwealth : Kamu yararı. Milletler topluluğu. Ulus. Komonvelt. İngiliz uluslar topluluğu. Bağımsız devlet veya topluluk. İngiliz imparatorluğu. Devlet.

 

Counties : Abd ilçe. Vilayet. Kontluk. İl. İdari bölge. Kont. Yerel idarelerin en küçük birimleri. Eyaletteki yerel yönetim bölgesi. İlçe.

Cantons : Küçük eyalet. Kare yerleştirmek. Çinli. Teksas eyaletinde şehir. Minnesota eyaletinde şehir. Kare kısım. Kanton. Kantonlara ayırmak.

Shires : Yönetim bölgesi (ing.). İlçe. Sancak. Kontluk. Eyalet (ing.). İngiltere'de kontluk idare bölgesi. Liva. İdari bölge.

Principality : Bir beyin yönetimi altındaki ülke, küçük devlet: anadolu beylikleri, eretna beyliği, erdel beyliği gibi. Prenslik (ülke). Prenslik. Bir prens tarafından yönetilen ülke. Beylik. Tarih, uluslararası ilişkiler alanlarında kullanılır.

Principalities : Prenslik (ülke).

Canton : Kanton.

State or province synonyms : nomarchy, commonwealths, county, shire, state, the county.