Timeouts türkçesi Timeouts nedir

Timeouts ingilizcede ne demek, Timeouts nerede nasıl kullanılır?

Printer timeouts : Yazıcı zaman limitleri.

Timeout settings : Zaman aşımı ayarları.

Postscript timeout values : Postscript zaman aşımı değerleri.

Connection timeout : Bağlantı zaman aşımı. Bağlantı zamanaşımı. Bağlantı zaman aşımı süresi.

Job timeout : Görev zamanında tamamlanamadı. İş zaman aşımı.

Time and a half : Bir buçuk katı.

Time aggregation : Zaman toplulaştırması.

Time and date stamping : Zaman ve tarih damgası.

Odbc timeout : Odbc zaman aşımı.

Timeout : Faaliyetin kısa molası. Sureaşımı. Zamanaşımı. Mola. Zaman bitimi. Zaman dışı kalma. Oyunda mola. Zaman aşımı.

İngilizce Timeouts Türkçe anlamı, Timeouts eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Timeouts ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Cessation : Ara. Duruş. Kesilme. Durma. Fasıla. Sona erme. İnkıta. Durdurulma. Ara verme.

Respite : Ertelemek. Paydos. Yasal günlük çalışma süresi arasında işin gereğine göre işçiye verilen dinlenme payı. Dinlenme. Ara dinlenmesi. Ara. Vade. Mühlet. Erteleme. Soluk aldırmak.

Mole : Yersıçanı. Köstebek. Ben. Dalgakıran. Biyoloji, kimya, nükleer enerji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Bir maddenin gram olarak molekül ağırlığı veya gram olarak atom ağırlığı. Ajan. Mol (simgesi mol). Ben (anatomi terimi).

 

Intermission : Bir süreç ya da oluşumun sürekli olmaktan çıkması durumu. Mola (voleybol veya basketbol). Perde arası. Sinema, televizyon, veterinerlik alanlarında kullanılır. Tiyatro gösterisi sırasında seyircilerin dinlenmesi için verilen ara. Antrakt. Ara. Sinemalarda gösterim başlarında ya da ortalarında verilen ara. Tatil. Fasıla.

Lapse of time : Sürenin geçmesi. Zamanaşımı. Süre. Müruru zaman. Zaman dilimi. Müddetin hitamı. Hak düşürücü süre. Hak düşüm süresi.

Recess : Dinlenme. Tatil yapmak. Duvarda girinti. Kovuk. Ara verme. Tatil olmak. Yer açmak. Paydos. Dinlenme anı.

Placental moles : Yavru zarı molaları.

Prescriptions : Yönerge. İlaç yazma. Reçete. Emir. Zaman aşımı ile kazanılan hak.

Break : (ses) gitmek veya kısılmak. İflas etmek. Çiğnemek. Tutmamak. Açıklık. Açmak. İhlal etmek. Patlamak. Dizginlemek. Bozdurmak.

Prescription : Zamanaşımı. Buyruk. Emir. Zamanaşımına dayanan hak. Aranılmaması nedeni ile bir hakkın yasaları yargılarına göre düşmesi için geçmesi gereken süre. Önsav. Süreaşımı. Reçete. Süre aşımı.

Timeouts synonyms : spring break, breather, breathing space, pause, cast off, layover, intermissions, time out, baitings, baiting, negative prescription, timeout, layovers, bait, breathers.