Uzun levrek nedir, Uzun levrek ne demek

Uzun levrek; bir hayvan bilimi terimidir.

  • Kemirici balıklar takımından, 50-100 santimetre boyunda, Avrupa tatlı sularında yaşayan etçil ve yırtıcı bir balık (Lucioperca sandra)

Biyoloji'deki anlamı:

Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, levrekgiller (Percidae) familyasından, 50-100 cm kadar uzunlukta, etçil ve yırtıcı, Avrupa tatlı sularında yaşayan bir tür.

Zooloji alanındaki anlamı:

(Lucioperca sandra): Kemikli-balıklar (Teleostei) takımının levrekgiller (Percidae) familyasından bir balık türü. Uzunluğu 50-100 cm. Etçil ve yırtıcıdır. Avrupa tatlı sularında yaşar.

İngilizce'de Uzun levrek ne demek? Uzun levrek ingilizcesi nedir?:

sander

Uzun levrek anlamı, kısaca tanımı:

Kemirici : Kemirme özelliği olan.

Balık : Omurgalılardan, suda yaşayan, solungaçla nefes alan ve yumurtadan üreyen hayvanların genel adı. Zodyak üzerinde Kova ile Koç arasında yer alan takımyıldızın adı.

Takım : Bir işte veya bir yerde kullanılan eşya ve aletlerin tamamı, ekipman. Birlikte oynayan, kazanmak için birlikte çalışan sporcu topluluğu. Hayvanlarda yemek borusu, akciğer ve karaciğere genel olarak verilen ad. Bölüğü oluşturan birliklerden her biri. Meslek, davranış, durum vb. yönlerden birbirine uyan kimselerin oluşturduğu topluluk. Bir oyunda sahaya çıkan belli kuruluşlara bağlı oyuncular topluluğundan her biri. Sigara ağızlığı. Takım elbise. Birbirini tamamlayan şeylerin tümü. Aşağılayıcı ve küçümseyici anlamda topluluk. Bir filmin çevriminde görüntüleri alma, aydınlatma, ses alma gibi belli başlı çalışmaları yapmak için gerekli en küçük teknikçiler topluluğu. Canlıların bölümlendirilmesinde familya ile sınıf arasında yer alan, yakın benzerlikler gösteren organizmaların oluşturduğu birlik. Görev bakımından birbirini tamamlayan kimselerin topluluğu, grup, ekip, trup.

 

Santimetre : Bir metrenin yüzde biri uzunluğunda bir ölçü birimi, santim (cm).

Boyun : Gövdenin başla omuz arasında kalan bölgesi. Testi, şişe, güğüm gibi kaplarda dar olan üst kısım. Dağ sırtlarında geçmeye elverişli alçak yer.

Avrupa : Dünya üzerinde yer alan kıtalardan biri.

Etçil : Etobur.

Diğer dillerde Uzun levrek anlamı nedir?

Almanca'da Uzun levrek : n. Zander

Rusça'da Uzun levrek : n. судак (M)